Policjanci pierwsi dotarli do rannych w zawalonym budynku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 sierpnia 2019 16:28

Policjantka i policjant weszli do zawalonego wskutek wybuchu gazu budynku i wynieśli poważnie rannych mężczyzn. Następnie udzielili im pierwszej pomocy.

Starsza posterunkowa Sylwia Żywczak i sierżant sztabowy Dariusz Figura z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Chełmku byli najbliżej ulicy Zygmunta Starego, gdy służby ratunkowe otrzymały informację o wybuchu gazu. Patrol natychmiast pojechał pod wskazany adres.

„Jak się okazało w wyniku wybuchu dach przybudówki domu mieszkalnego całkowicie się zawalił. Policjanci z narażeniem własnego życia, ale też zachowując stosowne do sytuacji względy bezpieczeństwa, weszli do środka” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Wewnątrz odnaleźli dwóch ciężko poparzonych mężczyzn. Po chwili do funkcjonariuszy dołączyli dwaj mieszkańcy Chełmka.

„To z nimi policjantka i policjant przez okno wynieśli rannych na zewnątrz budynku. Następnie mundurowi udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej, po czym przekazali 48 i 58-latka przybyłym na miejsce ratownikom medycznym” – relacjonuje policjantka.

Zobacz również:

Dwaj mężczyźni ranni w wybuchu gazu

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa