Po wypadku karetki: Powiat jest zabezpieczony – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   6 lipca 2018 14:53

Po wypadku jednej z karetek oświęcimskiego pogotowia ratunkowego i awarii drugiej, dyrekcja szpitala zapewnia, że jeśli chodzi o tabor ratowniczy, powiat jest zabezpieczony.

Przypomnijmy, że wczoraj przed godziną 20 na ulicy Beskidzkiej w Stawach Grojeckich ambulans z dwoma ratownikami medycznymi i lekarzem uczestniczył w wypadku drogowym.

Mercedes sprinter jako samochód uprzywilejowany wyprzedzał kolumnę pojazdów. Drogę zajechał mu 35-letni mieszkaniec Tychów, skręcający w lewo oplem combo.

Karetka wskutek zderzenia przewróciła się na bok. Opel, którego kierowca doznał poważnych obrażeń wewnętrznych, wpadł do rowu. W sumie do szpitala trafiły cztery osoby – 35-latek z opla i załoga karetki „S” (specjalistycznej). Pisaliśmy o tym w artykule „Wypadek z udziałem karetki pogotowia. Jechała na sygnałach”.

Ambulans mercedes sprinter po wypadku nie nadaje się do użytkowania. Dodatkowo awarii uległ volkswagen crafter – karetka „P” (podstawowa), stacjonujący w podstacji pogotowia w Zatorze. Ten pojazd jest dzisiaj w naprawie.

Jak poinformowała Fakty Oświęcim Agnieszka Oniszczuk, wicedyrektor Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu do spraw techniczno-eksploatacyjnych, pogotowie uruchomiło dziś dwie karetki rezerwowe.

„Na dzień dzisiejszy tabor jest zabezpieczony” – zapewniła eFO Agnieszka Oniszczuk.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa