Wypadek z udziałem karetki pogotowia. Jechała na sygnałach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   5 lipca 2018 20:52

Dzisiaj przed godziną 20 na trasie Oświęcim – Kęty doszło do zderzenia dwóch samochodów Jednym z nich jest karetka oświęcimskiego pogotowia, która jechała na sygnałach.

Do wypadku doszło na ulicy Beskidzkiej w Stawach Grojeckich w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948. Mercedes sprinter – ambulans pogotowia ratunkowego – wiozący zespół ratownictwa medycznego, jechał na sygnałach w kierunku Kęt.

Kierowca karetki wyprzedzał ciąg samochodów, korzystając z uprzywilejowania. W pewnym momencie jeden z wyprzedzanych pojazdów, konkretnie opel combo, rozpoczął manewr skrętu w lewo. Wówczas doszło do zderzenia, wskutek którego ambulans przewrócił się na bok.

Na badania do Szpitala Ratunkowego w Oświęcimiu trafił zespół ratownictwa medycznego i kierowca opla – w sumie cztery osoby. Stan ich zdrowia na razie nie jest znany.

Ulica Beskidzka w Stawach Grojeckich jest całkowicie zablokowana. Służby kierują samochody na objazdy (stan na godz. 20.50).

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa