Reklama
PŁYWANIE. Wojciech Wojdak najlepszy w Polsce na dystansie 400 metrów stylem dowolnym
- Paweł Obstarczyk
- Inne dyscypliny
- 18 grudnia 2014
- 19:32
Reklama
Wojciech Wojdak zdobył złoty medal mistrzostw Polski seniorów na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Zawodnik Unii pobił rekord kraju juniorów do lat 18.
Wojdak awansował do finału z pierwszym czasem (3.46.36). W finale reprezentant oświęcimskiego klubu osiągnął czas 3.41.69. To najlepszy czas w historii polskiego pływania w kategorii junior do 18 lat. Drugi Kamil Klich z Śląska Wrocław osiągnął czas 3.42.65, a trzeci Marcin Kaczmarski z MKP Szczecin 3.46.47.
- Wojtek potwierdził swoją dobrą dyspozycję. Spodziewaliśmy się tego. że ma szansę na medal, ale nie tego, że osiągnie tak dobry rezultat. Ten wynik pokazał, że nasz zawodnik podąża w dobrym kierunku - powiedział Marek Dorywalski, prezes Unii Oświęcim.
Kolejny rok będzie dla Wojdaka pracowity. 18-latek przygotowuje się do igrzysk i do matury.
- Mam nadzieję, że naszemu reprezentantowi uda się pogodzić naukę z treningami i zgrupowaniami. Wojtek ma już zapewnioną kwalifikacje olimpijską i chciałbym, by wystartował w nich jako zawodnik Unii Oświęcim - tłumaczył prezes Unii.