Płomienny wygaszacz ekranu sprowadził straż i policję

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 maja 2020 16:18

Wczesnym rankiem strażacy i policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Kętach. Przyczyną interwencji był płomienny wygaszacz ekranu komputera.

Była godzina czwarta nad ranem, gdy mieszkanka Kęt powiadomiła służby ratunkowe, że widzi przez okno płomienie w mieszkaniu na osiedlu Sikorskiego. Pod wskazany adres natychmiast ruszyli strażacy i policjanci.

Na miejscu zastali właściciela, którzy zaprzeczył, jakoby w jego mieszkaniu wybuchł pożar.

„Mężczyzna skojarzył jednak, że w pokoju ma komputer, na którego monitorze jako wygaszacz  ekranu ustawił płomienie ognia. Mundurowi potwierdzili, że w dla osoby z zewnątrz, włączony w ciemnym pomieszczeniu wygaszacz ekranu z palącym się ogniem do złudzenia przypominał blask pożaru” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mimo, że służby nie potwierdziły zagrożenia, reakcja kęczanki zasługuje na uznanie.

„Gdyby doszło do prawdziwego pożaru, jej pomoc mogłaby uratować ludzkie życie i ograniczyć skalę strat” – komentuje policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa