Reklama
18 maja 2026, poniedziałek
PIŁKA NOŻNA. SALOS ? Zasole najlepszy we wszystkich kategoriach salezjańskiej ligi
- Paweł Wodniak
- Piłka nożna
- 24 maja 2009
- 15:03
Reklama
Zakończył się czwarty sezon Salezjańskiej Ligi Piłki Nożnej. Fot. Paweł Obstarczyk.
Na boisku przy szkole salezjańskiej odbyła się runda wiosenna Salezjańskiej Ligi Piłki Nożnej. Jest to liga, w której biorą udział drużyny parafialne. We wszystkich trzech kategoriach najlepsi okazali się zawodnicy SALOS ? Zasole.
W piątek rywalizowały drużyny składające się z zawodników uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych. Na zawody stawiły się tylko trzy ekipy. Rundę wiosenną wygrał FC Chełmek, jednak w całej lidze tryumfowali zawodnicy reprezentujący salezjańską parafię z Zasola. O zwycięstwie tej drużyny zdecydował lepszy bilans bramkowy.
W sobotę o punkty walczyli gimnazjaliści i uczniowie szkół podstawowych. Zdecydowanie najlepszą ekipą okazał się SALOS ? Zasole. Druga drużyna w lidze ? FC Chełmek, straciła do zwycięzców aż 8 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Drużyny Parafialnej Św. Józefa. Drużynie z Rajska nie udało się wyprzedzić dwóch ekip, które nie stawiły się na rundzie wiosennej i zajęła szóste miejsce.
Do rozgrywek w kategorii szkoła podstawowa zgłosiło się 5 drużyn. Najlepsi okazali się podopieczni Kasjana Wanata, którzy wygrali wszystkie sobotnie mecze. Wygrali także rundę jesienną i to oni 15 czerwca odbiorą złote medale. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna HRH Maksymilian z Harmęż. FC Chełmek brał udział tylko w rundzie wiosennej, ale punkty i bramki w niej zdobyte wystarczyły do zdobycia trzeciego miejsca.
Na czwartej pozycji uplasowała się Drużyna Parafialna Św. Józefa. Na dwóch ostatnich miejscach z zerowym dorobkiem punktowym rozgrywki zakończyła drużyna z Rajska oraz Toporki, czyli Drużyna Parafialna z parafii Św. Maksymiliana w Oświęcimiu.
Zanim piłkarze zaczęli rywalizację pomodlili się za duszę tragicznie zmarłego Damiana Korbela, który był członkiem liturgicznej służby ołtarza oraz zawodnikiem jednej z drużyn występującej w lidze.
Organizatorem ligi jest SALOS ? Zasole. W przedsięwzięciu pomogli także księża z parafii salezjańskiej ze Starego Miasta.
Wyniki rundy wiosennej w kategorii szkoły ponadgimnzjalne:
FC Chełmek ? SALOS ? Zasole 4:2
SALOS ? Zasole ? Drużyna Parafialna Św. Józefa 8:3
FC Chełmek ? DP. Św. Józefa 2:0
Tabela końcowa
| Drużyna | Bramki | Pkt |
| SALOS - Zasole | 17-9 | 13 |
| FC Chełmek | 13-7 | 13 |
| Rajsko | 6-3 | 7 |
| Św. Maksymilian | 3-5 | 3 |
| DP św. Józefa | 6-19 | 1 |
Wyniki w kategorii gimnazjum:
FC Chełmek ? Rajsko 9:1
SALOS ? Zasole ? FC Chełmek 3:2
DP. Św. Józefa ? Rajsko 4:0
SALOS ? Zasole ? DP. Św. Józefa 3:1
FC Chełmek ? DP. Św. Józefa 2:1
SALOS ? Zasole ? Rajsko 13:1
Tabela końcowa
| Drużyna | Bramki | Pkt |
| SALOS- Zasole | 39-5 | 24 |
| FC Chełmek | 23-9 | 16 |
| DP św. Józefa | 14-12 | 10 |
| SALOS - Speranza | 12-8 | 9 |
| Św. Maksymilian | 5-16 | 3 |
| Rajsko | 3-48 | 0 |
Wyniki kategoria szkoła podstawowa:
FC Chełmek ? Rajsko 7:1
SALOS ? Zasole ? Harmęże 2:1
FC Chełmek ? Harmęże 4:0
DP. Św. Józefa 5:0
FC Chełmek ? SALOS Zasole 0:1
DP. Św. Józefa ? Harmęże 3:0
FC Chełmek ? DP. Św. Józefa 1:0
Harmęże ? Rajsko 7:2
DP. Św. Józefa ? SALOS ? Zasole 0:1
SALOS ? Zasole ? Rajsko 8:1
Tabela końcowa
| Drużyna | Bramki | Pkt |
| SALOS- Zasole | 32-4 | 18 |
| HRH Maksymilian | 22-12 | 16 |
| Fc Chełmek | 12-2 | 11 |
| DP św. Józefa | 16-10 | 10 |
| Rajsko | 4-27 | 8 |
| Toporki | 2-31 | 7 |
Więcej zdjęć w dziale Galeria.