• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Pijana kobieta usadzała córkę w samochodzie

Rodzice zajmujący się dziećmi muszą być trzeźwi.

Gdyby nie oświęcimscy dzielnicowi, mogło dojść do tragedii. Pijana kobieta chciała wejść za kierownicę samochodu, w którym dopiero co usadziła dziecko.

Reklama

Policjanci wykonywali obchód swoich rejonów służbowych na osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Scenka, którą dostrzegli, wzbudziła ich niepokój. 


„Zauważyli kobietę, która usadzała dziecko na tylnej kanapie samochodu, a następnie otworzyła drzwi od strony kierowcy. Zastrzeżenie funkcjonariuszy wzbudził jej chwiejny krok. Postanowili ją wylegitymować i sprawdzić stan trzeźwości. Kiedy podeszli bliżej od razu wyczuli woń alkoholu” - relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.


35-letnia oświęcimianka miała 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jej mąż, który pojawił się chwilę później, wydmuchał w alkotester 0,9 promila. Policjanci zatrzymali małżonków, a ich sześcioletnią córkę oddali pod opiekę bliskich.


Rodzicom, którzy po pijanemu sprawowali opiekę nad dzieckiem, grozi kara do pięciu lat więzienia. Poza tym sprawa trafi do wydziału rodzinnego i nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu oraz do Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Oświęcimiu.