Reklama
22 czerwca 2026, poniedziałek
Pierwszy oświęcimski Spływ na byle czym. Do zdobycia cenne nagrody - FILM
- Redakcja eFO
- Dla turysty, Kulinaria, Kultura i rozrywka
- 28 czerwca 2024
- 06:09
Spis treści
Miasto Oświęcim zaprasza na pierwszy oświęcimski Spływ na byle czym, byle po Sole, który odbędzie się w sobotę 27 lipca.
Kto może się zgłosić?
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11 na Bulwarach nad Sołą, między nowym mostem a kładką pieszą. Przygotowano bogaty program, który z pewnością dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń zarówno uczestnikom, jak i widzom. Zgłosić się możne każdy. Później, w godzinach od 12-14, odbędzie się główny punkt programu, spływ na byle czym po rzece Sole.„Jury oceni załogi za pomysłowość i oryginalność wykonania swoich pływadeł, a także za trwałość konstrukcji i wykorzystanie materiałów ekologicznych” - zachęca do udziału Marek Tarnowski, kierownik wydziału promocji Urzędu Miasta w Oświęcimiu.
Koncert szantowy
Po zakończeniu spływu, od godziny 14, zaplanowane są animacje, zabawy i konkursy dla publiczności. O godzinie 16 nastąpi wręczenie nagród dla najlepszych załóg, a na zakończenie dnia, o godzinie 17, odbędzie się koncert szantowy.Regulamin
Spływ na byle czym ma na celu promocję krajobrazowych walorów rzeki Soły oraz rozbudzenie inicjatywy i kreatywności uczestników. Do udziału mogą zgłaszać się załogi liczące od 2 do 4 osób, składające się wyłącznie z osób pełnoletnich. Zgłoszenia należy przesyłać do 30 czerwca 2024 roku na adres e-mail: pm@um.oswiecim.pl. Organizatorzy przewidują przyjęcie 10 załóg, a w przypadku większej liczby zgłoszeń stworzą listę rezerwową. Załogi zobowiązane są do samodzielnego przygotowania pływadła z materiałów naturalnych i z recyklingu. Dozwolone jest również wykorzystanie konwencjonalnego sprzętu pływającego, pod warunkiem zamaskowania go innymi elementami dekoracyjnymi. Każda załoga zostanie wyposażona w podstawowy sprzęt ratunkowy i będzie odpowiedzialna za własne bezpieczeństwo podczas spływu.Nagrody i ocena
Ocena załóg będzie opierać się na pomysłowości, zgodności wyglądu pływadła z wyglądem załogi, trwałości konstrukcji oraz wykorzystaniu materiałów ekologicznych. Przewidziane nagrody organizatorów i marketu Castorama to: 1 miejsce: 2000 zł 2 miejsce: 1500 zł 3 miejsce: 1000 zł Nagroda publiczności: 500 zł Dodatkowo, organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe dla publiczności oraz możliwość przyznania dodatkowych nagród.Bezpieczeństwo
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą ratownicy Miejskiego WOPR. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i poleceń ratowników. Na terenie spływu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu, a osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających nie będą dopuszczone do spływu. Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe są do pobrania na stronie oswiecim.plProgram imprezy:
12.00 – otwarcie imprezy 13.00 – 15.00 spływu i ocena spływających załóg 15.00 – 17.00 animacje, zabawy, konkursy 17.00 – wręczenie nagród za spływ 17.30 – koncerty szantowe DRAKE I EKT GDYNIA Organizatorzy: Wydział Promocji Miasta Oświęcim Oświęcimskie Centrum Kultury Współorganizatorzy: Miejskie WOPR Ochotnicza Straż Pożarna w Oświęcimiu Patronat medialny: Fakty Oświęcim Sponsorzy: Miasto Oświęcim – oswiecim.pl CASTORAMA – sklep w Oświęcimiu Przystań im.rotmistrza Witolda Pileckiego Dwory Drugie k. Oświęcimia Portobello Ristorante Ramen Point Portobello Sushi