Pięciu poszukiwanych już za kratkami

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 października 2019 12:07

Policjanci i pogranicznicy w ciągu kilkunastu dni zatrzymali pięciu poszukiwanych listami gończymi mieszkańców Oświęcimia i okolic.

W wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu działa komórka, zajmująca się poszukiwaniem osób, ukrywających się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

„Każdego dnia policjanci wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania przestępców, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ściśle współpracują z innymi jednostkami policji i różnymi służbami” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

1

Kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań na osiedlu Chemików w Oświęcimiu może się ukrywać 36-letni mieszkaniec miasta, poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Pszczynie za złamanie sądowego zakazu. Mężczyzna za kratkami spędzi półtora roku.

2

Kolejnego poszukiwanego tajniacy zatrzymali przed jednym z bloków na osiedlu Zasole. Oświęcimski sąd od maja poszukiwał 41-latka za kilkadziesiąt oszustw na szkodę stacji paliw z powiatu oświęcimskiego i Śląska. Zatrzymany trafił na dwa miesiące do jednego z zakładów karnych.

3

Na ulicy Dąbrowskiego policjanci dostrzegli mężczyznę, który wyglądem pasował do rysopisu 46-latka, ściganego listem gończym za przestępstwo drogowe. Potwierdzili personalia i zawieźli oświęcimianina wprost do więzienia, gdzie spędzi dwa lata.

4

54-latek z gminy Oświęcim, skazany za oszustwa i niepłacenie alimentów, przyleciał z Londynu na lotnisko Chopina w Warszawie. Tam wypatrzyli go funkcjonariusze straży granicznej. O tym, że mający do odsiedzenia karę roku pozbawienia wolności jest w ich rękach, natychmiast powiadomili kolegów z oświęcimskiej policji. A ci sprawili, że ten rok już się zaczął.

5

Ostatni z zatrzymanych ma 36-lat i pięć lat do odsiedzenia w więzieniu. Sądy wydały za nim cztery listy gończe i 35 innych ogólnokrajowych zarządzeń poszukiwawczych. Na parkingu jednego z krakowskich hipermarketów dostrzegli go kryminalni II Komisariatu Policji w Krakowie.

„Mężczyzna siedział za kierownicą bmw. Gdy zorientował się, że policjanci zablokowali mu wyjazd, podjął próbę ucieczki. Cofając uderzył w zaparkowany samochód dostawczy. Wtedy doszło do błyskawicznego zatrzymania” – relacjonuje Małgorzata Jurecka.

Funkcjonariusze znaleźli przy ściganym sfałszowany dowód osobisty, którym posługiwał się w ostatnim czasie i w ten sposób unikał zatrzymania.

9 (stron)

Aktualny wykaz poszukiwanych przez policjantów z oświęcimskiej komendy i komisariatów Brzeszczach, Chełmku, Kętach i Zatorze liczy sobie dziewięć stron.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .