Oświęcimianki wicemistrzyniami Małopolski

Redakcja eFO  |   Fakty  |   26 kwietnia 2023 10:02

Siatkarki UKS Setbol, a zarazem uczennice oświęcimskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zostały wicemistrzyniami Małopolski w siatkówce dziewcząt.

Wcześniej „Setbolówki” zajęły pierwsze miejsce w turnieju młodziczek w Bielsku-Białej.

Finały wojewódzkich igrzysk w piłce siatkowej dziewcząt rozegrano w Niepołomicach. W turnieju wystąpiło sześć najlepszych zespołów z całej Małopolski, czyli mistrzynie poszczególnych regionów województwa – SSP Niepołomice, SP nr 2 Oświęcim, SP nr 2 Myślenice, SP 1 Limanowa, SP nr 87 Kraków i SP nr 1 Szynwałd.

Oświęcimianki prowadzone przez Krystynę Karaś wywalczyły wicemistrzostwo Małopolski, ulegając tylko w finale SP nr 87 Kraków. Brązowe medale wojewódzkich igrzysk dzieci zdobyły uczennice SP nr 1 z Limanowej.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w siatkówce dziewcząt: Emilia Bocheńska, Amelia Długaj, Vanessa Jarosz, Laura Krawczyk, Alicja Sidorowicz, Aleksandra Szefler, Gabriela Warmuzek, Patrycja Wilczak, Daria Gębołyś, Lena Pawłowska. Trenerka: Krystyna Karaś.

Z kolei młodziczki UKS Setbol Oświęcim wzięły udział w turnieju w Bielsku-Białej. Z uwagi na kadrowe braki (cześć dziewcząt w tym samym czasie brała udział w turnieju „czwórek”) oświęcimianki połączyły swoje siły z UKS nr 22 Kraków.

Połączony zespół UKS Setbol Oświęcim i UKS nr 22 Kraków wygrał w „Mieście Fiata” cztery mecze, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju. Na drugiej pozycji uplasowały się częstochowianki, a na trzeciej pierwsza drużyna BKS Stal Bielsko-Biała.

Kolejność turnieju młodziczek w Bielsku-Białej: 1. UKS Setbol Oświęcim/UKS 22 Kraków, 2. Częstochowa, 3. BKS Stal I Bielsko-Biała, 4. POSiR Pszczyna, 5. BKS Stal II Bielsko-Biała.