Reklama
Oświęcimianie w gronie wyróżnionych
- Andrzej Rzycki
- Koszykówka, Oświęcim
- 23 czerwca 2026
- 14:00
W krakowskiej auli Akademii Wychowania Fizycznego uroczyście podsumowano małopolski sezon 2025/26 w koszykówce młodzieżowej. W gronie wyróżnionych nie zabrakło utalentowanych sportowców z Oświęcimia.
Reklama
Wśród nagrodzonych podczas małopolskiej gali koszykówki 2026 znalazła się drużyna Kadeta Oświęcim do lat 12. Wyróżnienie to efekt pracy wykonanej w ciągu ostatniego roku. Talent, zaangażowanie i sportowa pasja młodych koszykarzy dały znakomite rezultaty.
Szczególne powody do radości ma oświęcimski zespół młodzików B. Ekipa Kadeta w tej kategorii sięgnęła po tytuł wicemistrzów Małopolski. To jeden z największych sukcesów w ostatnich latach. Wyróżnienie w imieniu całej drużyny odebrał kapitan Adam Kulka.
„Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, ich rodziców oraz osób wspierających nasz klub. Wasza praca, poświęcenie i wiara w rozwój młodych sportowców tworzą fundament tego sukcesu. To nie koniec tej drogi. Przed nami kolejne wyzwania, cele i marzenia do spełnienia. Dziękujemy za fantastyczny sezon i już dziś rozpoczynamy walkę o następne sukcesy” - podsumowuje trener koszykarzy Kadeta Oświęcim, Wojciech Porębski.
Wicemistrzowie Małopolski występowali w składzie: Milian Baran, Wiktor Brzozowski, Bartosz Bucki, Tymon Czuj, Aleksander Drzyżdżyk, Paweł Dyrdoń-Mąsior, Michał Dżon, Alex Gałuszka, Olivier Kadela, Maksymilian Kmiecik, Adam Kulka, Szymon Kuzia, Antoni Pastuszak, Krzysztof Ryszka, Aleksander Sidorowicz, Leon Sulikowski, Leon Trenda.