Reklama
7 lipca 2026, wtorek
OŚWIĘCIM. Wakacyjnych atrakcji nie zabraknie
- Redakcja
- 24 czerwca 2011
- 18:38
Reklama
Rozpoczęły się wakacje. Przez przeszło dwa miesiące około trzy tysiące uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów będą mieli dużo wolnego czasu. Część z nich wyjedzie na wczasy lub kolonie. Te dzieci, które pozostaną w Oświęcimiu będą mogły skorzystać z ofert różnych miejscowych instytucji i organizacji.
W czerwcu i lipcu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu udostępni młodym ludziom pływalnie. Każdy uczeń szkoły podstawowej lub gimnazjum z ważną legitymacją szkolną zapłaci za bilet wstępu 3 zł. Za karnet obejmujący osiem wejść dla dzieci i młodzieży będzie trzeba zapłacić 15 zł.
Aktywny wypoczynek na zajęciach z tenisa stołowego, piłki nożnej i koszykowej proponuje MOSiR. Szkoła podstawowa nr 5 udostępni dzieciom obiekt sportowy Orlik codziennie w godzinach od 9 do 22.
Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza dzieci w wieku szkolnym na zajęcia wakacyjne Mój wspaniały dzień.... Miejska biblioteka publiczna umożliwi młodym oświęcimianom wzięcie udziału w zajęciach literackich, kulinarnych, manualnych i fotograficznych.
Cztery szkoły organizują dla dzieci półkolonie. Uczestniczący w nich uczniowie będą korzystać z atrakcji przygotowanych przez szkoły podstawowe nr 5 i 9 oraz gimnazja nr 2 i 3. Opłata za udział w półkoloniach kształtuje się od 90 do 100zł.
Oferty wyjazdowe przygotowały: Miejski Klub Piłkarski Unia Oświęcim, Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska - Oddział Powiatowy w Oświęcimiu, Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej a także Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Oświęcim.
Ofertę wakacyjną zamieściliśmy w dziale Kultura.
Na zdjęciu: Logo Akcji Lato w mieście autorstwa Marii Januszyk. Fot. UM Oświęcim