• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

OŚWIĘCIM. Okradli dzieci chore na raka

Reklama



Wolontariusze kwestują na ulicy Jagiełły, gdzie w południe doszło do kradzieży. Fot. Kamil Szyjka.


Grupa młodych mężczyzn wyrwała puszkę z pieniędzmi wolontariuszowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całej Polsce doszło do kilku napadów na kwestujących. Na tej niechlubnej mapie znalazł się również Oświęcim.





Około południa do 19-letniego wolontariusza kwestującego w pobliżu Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na ulicy Jagiełły podeszło kilku zakapturzonych młodych mężczyzn. Wydawało się, że chcą wspomóc WOŚP i wrzucić pieniądze do puszki. Nagle jeden z osobników wyrwał młodzieńcowi puszkę z pieniędzmi, po czym cała grupa uciekła.

- Trwają poszukiwania sprawców. Ustalono, że w puszce mogło być około 150 złotych - mówi młodszy aspirant Małgorzata Jurecka, rzeczniczka komendanta powiatowego policji w Oświęcimiu.

Policjanci, jak podczas każdego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od samego rana prowadzą działania prewencyjne, które mają zapewnić wolontariuszom maksimum bezpieczeństwa.

- W rejony gdzie kwestują wolontariusze ruszyły dodatkowe patrole policyjne. Policjanci przeprowadzili również szkolenie kwestujących - zapewnia Jurecka.

Mimo zintensyfikowanych działań nie udało się powstrzymać zwyrodnialców, którzy okradli nie tyle wolontariusza, co dzieci wymagające leczenia onkologicznego.