Odkręcił gaz. Mógł spowodować eksplozję

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 lutego 2021 12:27

Pijany 39-latek groził popełnieniem samobójstwa. Odkręcił gaz w kuchence gazowej i chciał odpalić zapalniczkę. Sytuację opanowały dwa policyjne patrole.

Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem, jednak policja poinformowała o tym zdarzeniu dzisiaj. Około godziny 4 na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, który powiedział operatorowi, że odkręcił gaz w mieszkaniu na osiedlu Zasole w Oświęcimiu i zamierza popełnić samobójstwo.

Oficer dyżurny komendy powiatowej policji wysłał na miejsce dwa patrole prewencji. Na miejsce pojechali sierżant sztabowy Szymon Durlak oraz starsi posterunkowi Sabina Kajfasz, Sylwia Mrzygłód i Tomasz Smolarek.

Policjanci już na klatce schodowej bloku wyczuli woń gazu. Szybko zlokalizowali mieszkanie, z którego gaz się ulatniał.

„Kiedy zapukali do drzwi mężczyzna zaczął grozić samobójstwem poprzez odpalenie zapalniczki. Mundurowi, zachowując względy bezpieczeństwa, wyważyli drzwi, po czym obezwładnili zaskoczonego mężczyznę. Z jego rąk wyjęli nóż oraz zapalniczkę. Następnie zakręcili kurki w kuchence gazowej i otworzyli okna zarówno w mieszkaniu jak i na klatce schodowej” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

39-letni oświęcimianin trafił do policyjnej celi. W chwili zdarzenia miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Gdy wytrzeźwiał, w niedzielę rano, stanął przed obliczem prokuratora. Ten przedstawił mężczyźnie zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji gazu, co zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

Z kolei Sąd Rejonowy w Oświęcimiu postanowił, na wniosek prokuratury, zastosować wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Wczoraj policjanci dowieźli 39-latka do jednego z aresztów śledczych. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .