• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Niebieska lekcja w meczu przyjaźni - FOTO

W meczu zorganizowanym z okazji 80-tych urodzin Unii Oświęcim gospodarze ulegli Ruchowi Chorzów 0:6. Fot. Andrzej Rzycki

Oświęcimska Unia świętuje 80. rocznicę powstania. Głównym punktem obchodów urodzin dostojnej jubilatki był sobotni mecz na stadionie przy ulicy Legionów. Biało-niebiescy gościli piłkarską legendę z Chorzowa.

Reklama

Mecz Unii z 14-krotnymi mistrzami Polski zapowiadał się wyjątkowo atrakcyjnie szczególnie na trybunach. Kibice Unii i Ruchu żyjący od lat w przyjaźni stanęli na wysokości zadania, tworząc atmosferę sportowego święta. W sobotę w Oświęcimiu z nieba lał się niemiłosierny żar, więc towarzyskie spotkanie rozgrywano dwa razy po 35 minut.

 

Dominacja piłkarzy Ruchu, zgodnie zresztą z oczekiwaniami, nie podlegała dyskusji. W pierwszej połowie Niebiescy zdobyli aż pięć goli, a po zmianie stron dorzucili jeszcze jednego. W efekcie zwyciężyli 6:0. Dublet przy Legionów ustrzelił Daniel Szczepan. Na listę strzelców wpisali się także Szymon Szymański, Shuma Nagamatsu i Jakub Jendryka. Jeden gol padł po strzale testowanego przez gości Seweryna Cieślaka ze Skry Częstochowa. Mecz poprowadził znany ze spotkań ekstraklasy Tomasz Musiał z Krakowa.

 

W jubileuszowym meczu na ławce trenerskiej Oświęcimian debiut zaliczył trener Piotr Pierścionek, który wcześniej prowadził KS Chełmek. Na stanowisku szkoleniowca biało-niebeskich zastąpił on Andrzeja Balona. Drużyna z ulicy Legionów ma jasno sprecyzowany cel jakim jest szybki powrót do grona V-ligowców.

 

MKP D&R Unia Oświęcim - KS Ruch Chorzów 0:6 (0:5)

 

Bramki: 0:1 Szczepan 12, 0:2 Szymański 14, 0:3 Nagamatsu 22, 0:4 Jendryka 24, 0:5 Szczepan 35, 0:6 Cieślak 52. Sędziował Tomasz Musiał z Krakowa.

 

Unia: Marek - Kabara, Pniewskii, Krawiec, Sękowski - Kateusz, Paluch, Pudlik, Łoziński - Prots, Pawela oraz Madeja, Raczek, Lieber, Pękala, Ćwieląg, Bilash, Bulaś. Trener: Piotr Pierścionek.

 

Ruch: Wrąbel - Domagała, Leśniak-Paduch, Lukić, Bąk - Jendryka, Chrapek, Szymański, Nagamatsu, Szwedzik - Daniel Szczepan oraz Potoczny, Kędziera, Sikora, Komor, Sobeczko, Rostek, Lipiński, Rosół, Cieślak, Lachendro, Kolar. Trener: Waldemar Fornalik.