Niebezpieczny weekend na drogach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   10 czerwca 2019 12:21

Jedna osoba zginęła a co najmniej kilka doznało niegroźnych obrażeń podczas weekendu na drogach powiatu oświęcimskiego. Policja znów apeluje o rozsądek.

Jak już informowaliśmy, w sobotę po południu w Osieku zginął 41-letni motocyklista. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad maszyną o mocy około 170 koni mechanicznych, której posiadaczem był od niedawna.

Nie było to jednak jedyne zdarzenie z udziałem dwukołowych pojazdów silnikowych. Kolejne, do których doszło w niedzielę w ciągu zaledwie 15 minut, skończyły się szczęśliwie na niegroźnych potłuczeniach.

W Osieku na ulicy Wiśniowej samochód zderzył się ze skuterem. Miejscowy 70-latek włączał się do ruchu i zajechał fordem drogę 17-latkowi, także z Osieka, który jechał skuterem. Motorowerzysta trafił do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Po badaniach opuścił szpitalny oddział ratunkowy.

Chwilę później kolejny kierowca samochodu stworzył zagrożenie dla jadącego dwukołowcem uczestnika ruchu drogowego. W Zasolu 38-latek z powiatu myślenickiego wjechał skodą na skrzyżowanie ulic Łęckiej i Wypoczynkowej na czerwonym świetle. Zderzył się z yamahą, prowadzoną przez 64-letniego mieszkańca Rajska.

Ponadto policjanci odnotowali m.in. dachowanie w Polance Wielkiej i zderzenie samochodu ze słupem energetycznym w Porębie Wielkiej. W tym drugim przypadku za kierownicą siedział kompletnie pijany kierowca.

Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność i rozsądek na drogach.

Zobacz również:

Znowu śmierć na drodze. Zginął motocyklista

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jakich zajęć brakuje w Oświęcimiu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .