Nie może się zbliżać do pokrzywdzonej

Redakcja eFO  |   Fakty  |   11 czerwca 2021 10:54

Policjanci wobec sprawcy przemocy domowej wydali nakaz opuszczenia mieszkania oraz  zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Prokurator zakazy przedłużył i dołożył policyjny dozór.

Policjanci z oświęcimskiej komendy policji zastosowali wobec agresora nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Kilka dni później na podstawie dowodów zebranych przez kryminalnych podejrzany o znęcanie otrzymał prokuratorski zarzut, przedłużenie zakazów oraz policyjny dozór. 

Wczoraj tuż po 19 policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Oświęcimia w związku z awanturą domową, którą wszczął nietrzeźwy 62-letni mieszkaniec Oświęcimia. Pod wskazanym adresem policjanci zastali roztrzęsioną 58-latkę oraz jej nietrzeźwego męża. 

„Mężczyzna zachowywał się agresywnie wobec kobiety, dlatego został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy policji” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. 

Miał w organizmie 1,7 promila alkoholu

W związku z podejrzeniem, że w rodzinie dochodzi do przemocy domowej policjanci sporządzili Niebieską Kartę, a także wydali mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i jej bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. 

Odpowiedni nakaz 62-latkowi został wręczony przez dzielnicowego wraz z informacją o ośrodkach w których może uzyskać tymczasowe schronienie.

„Funkcjonariusze w ciągu kilku dni zebrali dowody świadczące o tym, że 62-latek już od kilku lat znęca się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną” – wyjaśnia Jurecka.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut znęcania się,  a także na trzy miesiące zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Śledczy apelują, aby osoby pokrzywdzone przerwały łańcuch przemocy jak najszybciej. Funkcjonariusze  kierują swój apel o przerwanie przemocy,  również do osób, które są jej świadkami. 

„Najczęściej to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o przemocy w rodzinie, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym” – dodaje rzeczniczka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .