Nie miał prawka, ale za to „maryhę” już tak

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 września 2021 13:55

W ręce policjantów wpadł 30-letni mieszkaniec Osieka. Mężczyzna prowadził samochód nie mając prawa jazdy i będąc pod wpływem marihuany.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach pełnili nocną służbę. Około godziny 1 na ulicy Piastowskiej zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej citroena.

„Kiedy tylko kierujący uchylił szybę w drzwiach pojazdu, policjanci od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki foliowe. Jeden z suszem roślinnym, drugi z białym proszkiem. Substancje trafiły do ekspertyzy.

Z kolei 30-latka policjanci przewieźli do punktu medycznego celem pobrania krwi do badań na zawartość substancji psychoaktywnych w organizmie.

Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia. Kolejne trzy lata kodeks przewiduje za posiadanie środków odurzających.

O wysokości kar, w tym za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień, zdecyduje Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .