• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Narybek na medal - FOTO

Jonasz Oszkandy z Factory Oświęcim wywalczył złoty i brązowy medal podczas niedzielnych zawodów „Copa Silesia” w Gliwicach. Fot. Factory Oświęcim

 

Na stopniach podium rozgrywanych w Gliwicach zawodów „Copa Silesia” stawali reprezentanci oświęcimskich klubów sportów walki.

Reklama

Podczas Copa 13 po dwa krążki wywalczyli Jonasz Oszkandy z Factory i Stanisław Kołodziej z Draculino. Młodzi wojownicy zasłużyli na gromkie brawa.

 

Świetnie w zawodach kończących sezon startowy 2025/26 spisał się reprezentant Factory - Jonasz Oszkandy. Oświęcimianin był najlepszy w kategorii Gi chłopców zaawansowanych (7-9 lat) do 29 kg. Po zwycięstwie nad Andrzejem Falińskim (Checkmat Pride MMA Gliwice), pokonał przez „gilotynę” Maksima Barkova (Unity Team Copacabana). 

 

Do złotego medalu Jonasz Oszkandy dorzucił brąz w No-Gi do 31 kg. W półfinale uległ na punkty Nikodemowi Ferdynowi (Spartan Chorzów), by w walce o trzecie miejsce ponownie pokonać Maksima Barkova. Złoto w tej kategorii wywalczył Wiktor Stochel (Grappling Kraków).

 

Swój pierwszy start turniejowy zaliczył inny zawodnik Factory - Szymon Kucharczyk. Startował w grupie No-Gi juniorów młodszych (chłopcy pierwszy krok do 56 kg). Pokazał się z bardzo dobrej strony, walcząc ambitnie i zostawiając na macie całe serce. Musiał niestety uznać wyższość rywali (Antoni Marynowicz z Next Level Opole i Jakub Ostryński z Fight Club Bytom), ale zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w kolejnych zawodach.

 

Z kolei Stanisław Kołodziej z Draculino startował w kategoriach Gi do 43 kg i No-Gi do 42 kg chłopców zaawansowanych. W formule Gi pokonał w półfinale Kirilla Barkova (Unity Team Copacabana), a w wielkim finale jego rywalem był Borys Klempka (Grappling Kraków). Złoto wywalczył Krakowianin, a reprezentantowi Draculino Oświęcim przypadł w udziale srebrny krążek. Na najniższym stopniu podium stanął Kirill Barkov.

 

Dokładnie taka sama kolejność na trzech pierwszych miejscach obowiązywała w kategorii No-Gi. W półfinale Stanisław Kołodziej wygrał przez „trójkąt” z Krzysztofem Baranem (Banzai Kraków), a w drugim pojedynku o udział w finale Borys Klempka okazał się lepszy od Kirilla Barkova. W pojedynku o złoty medal Borys Klempka wygrał ze Stanisławem Kołodziejem z Draculino.