Reklama
Muzyczny finał roku w Osieku, koncert z dobrym gestem
- Jola Wodniak
- 17 grudnia 2025
- 08:05
Na zakończenie roku Osiek zaprosi mieszkańców na kameralny koncert chóru Camminando i uczniów ZSP nr 1, połączony ze zbiórką dla podopiecznych Pozytywnych.
Reklama
Spis treści
Dom zbudowany z dźwięków
We wtorek 30 grudnia, godz. 18, sala Wiejskiego Domu Kultury w Osieku zamieni się w muzyczny dom. Pod hasłem „Chodź, opowiem Ci dom” chór Camminando wystąpi razem z uczniami Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, organizatorzy liczą więc na pełną salę.
Publiczność usłyszy zimowe pieśni, kolędy i utwory, które opowiadają o bliskości, rodzinie i szukaniu swojego miejsca. Program przygotowują wspólnie chórzyści i młodzież z osieckiej szkoły. To połączenie doświadczenia z młodzieńczą energią ma stworzyć ciepły, domowy klimat na kilka dni przed końcem roku.
Podczas koncertu wolontariusze będą zbierać datki do puszek na rzecz podopiecznego stowarzyszenia Pozytywni. Zebrane fundusze zasilą pomoc dla Pawełka Naglika z Osieka.
„Zapraszamy, żeby przyjść, posłuchać muzyki i dorzucić swój mały gest dobra. To prosty sposób, by jeszcze w grudniu podzielić się sercem z innymi” - zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Wieczór ma być propozycją dla całych rodzin
Połączone siły chóru Camminando, uczniów ZSP nr 1 w Osieku oraz Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu tworzą koncert, który ma domknąć rok spokojnym, pełnym wzruszeń spotkaniem.