Reklama
Most Bronisław będzie zamknięty. Utrudnienia przez remont
- Jola Wodniak
- Gmina Oświęcim, Gospodarka
- 18 marca 2026
- 15:46
Most Bronisław w Woli zostanie czasowo zamknięty. Utrudnienia potrwają kilka dni i obejmą godziny poranne.
Reklama
Spis treści
Most Bronisław czeka remont
Gmina Miedźna zapowiedziała czasowe zamknięcie mostu Bronisław w Woli. Utrudnienia potrwają od 7 do 17 kwietnia 2026 roku, ale nie obejmą 11 i 12 kwietnia.
Most będzie zamknięty codziennie w godz. 8 do 13.30. Gmina wprowadza takie ograniczenia z powodu prac remontowych prowadzonych na obiekcie.
Autobusy pojadą bez zmian
W czasie robót mieszkańcy nadal skorzystają z komunikacji publicznej. Gmina zapewnia przejazd dla autobusów linii nr 17, które będą kursować zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.
Dla kierowców oznacza to jednak konieczność uwzględnienia utrudnień w codziennych przejazdach.
S1 ma ułatwić objazdy
Gmina zaplanowała remont mostu na okres, w którym do ruchu ma zostać oddany odcinek S1 z Bierunia w stronę Oświęcimia. Ten termin nie został jednak jeszcze ostatecznie potwierdzony.
„Na dziś nie posiadamy jeszcze dokładnie wyznaczonej daty udostępnienia S1 z Bierunia w stronę Oświęcimia. Obecnie finalizujemy przygotowania do kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego” - poinformował Marcin Twardysko, starszy specjalista ds. komunikacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Przedstawiciel GDDKiA dodał, że drogowcy chcą udostępnić ten kierunek w ostatnim tygodniu marca, ale potwierdzą termin dopiero po zakończeniu wymaganych procedur.
To oznacza, że kierowcy czekają jeszcze na ostateczną decyzję w sprawie otwarcia nowego odcinka S1.