Mógł wpaść pod samochód, zareagowali nastolatkowie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   18 maja 2020 13:36

Kompletnie pijany mężczyzna znajdował się przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 948 w Oświęcimiu. Zataczał się i mógł wpaść pod samochód.

Pijanego, który dodatkowo nie pamiętał, gdzie mieszka, dostrzegła grupa nastolatków. Młodzi ludzie zadzwonili na numer alarmowy 112. Rozmawiająca z operatorem 13-latka alarmowała, że mężczyzna jest w takim stanie, że w każdej chwili może zatoczyć się na jezdnię.

Po chwili na ulicy Jagiełły pojawili się policjanci, którzy przy przystanku autobusowym zastali grupę młodych ludzi i nietrzeźwego, którym okazał się 60-letni mieszkaniec Grojca.

„Zachowanie nastolatków zasługuje na wyróżnienie, gdyż wykazali się oni wyjątkową trzeźwością umysłu w chwili, gdy trzeźwość osoby dorosłej była zamroczona alkoholem. Gdyby nie reakcja młodych mieszkańców Oświęcimia brak rozsądku dla mężczyzny mógłby się zakończyć tragicznie” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci podziękowali nastolatkom za zgłoszenie, a upojonego alkoholem 60-latka oddali pod opiekę rodziny.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa