Mocno pijani kierowcy na drogach krajowych

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   3 marca 2021 12:22

Jeden miał 2 promila, drugi pół promila więcej. Obaj prowadzili samochody. Jechali bardzo uczęszczanymi drogami krajowymi. Wpadli w ręce policji.

Volkswagena nie trzymającego się prawidłowego toru jazdy policjanci z oświęcimskiej drogówki dostrzegli na drodze krajowej nr 52 w Bulowicach. Dali sygnał do zatrzymania, a następnie przystąpili do kontroli drogowej.

Już w chwili, gdy kierowca opuścił szybę, mundurowi wyczuli woń alkoholu, wydobywająca się z pojazdu. 28-latek z powiatu wadowickiego miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu.

Ale nie tylko z tego powodu nigdy nie powinien usiąść za kierownicą. Młody człowiek nie posiadał bowiem uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Mundurowi skierują do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu wniosek o ukaranie 28-latka za popełnione wykroczenia drogowe. Kolejna sprawa sądowa czeka 28-latka w związku z jego jazdą po pijanemu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i surowe konsekwencje finansowe.

Kolejny drogowy przestępca wpadł na drodze krajowej nr 28 w Trzebieńczycach. Minionej nocy policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze otrzymali anonimowe zgłoszenie o kierowcy samochodu dostawczego, który jechał slalomem, a następnie wypadł z drogi, o mało nie przewracając się na pole uprawne.

Chwilę później zatorscy policjanci byli przy stojącym na poboczu oplu movano. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 55-letni mieszkaniec Sosnowca. Mężczyzna wydmuchał w alkosensor 2,5 promila alkoholu. Jemu również grożą dwa lata więzienia i uszczuplenie domowego budżetu o nawet kilkanaście tysięcy złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

„Ponownie apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą. Uczestnicy którzy stwarzają poważne zagrożenie w ruchu drogowym, poniosą surowe konsekwencje nieposzanowania prawa i lekceważenia bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .