• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Mocne ciosy biało-niebieskich

Pięściarze Unii Boxing Oświęcim podczas międzynarodowego turnieju „Czarne Diamenty” w Myszkowie wywalczyli siedem medali. Grafika: KS Unia Boxing Oświęcim

Dwa złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale. Tak okazałym dorobkiem mogą się pochwalić pięściarze KS Unii Boxing Oświęcim startujący podczas XLVI edycji międzynarodowego turnieju bokserskiego „Czarne Diamenty”.

Reklama

Międzynarodowe zawody w Myszkowie zgromadziły na starcie zawodników z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji, którzy walczyli o medale w trzynastu kategoriach wagowych. Organizatorem trzydniowego turnieju był Ludowy Klub Sportowy Myszków im. Henryka Średnickiego. Reprezentacja Małopolski (KS Unia Boxing Oświęcim, Tatrzańska Akademia Boksu, BOOM boxing studio, Bractwo Wilka Brzozówka) zdobyła w sumie pięć złotych, trzy srebrne i sześć brązowych krążków.

 

„Czarne Diamenty” to prestiżowy turniej i prawdziwe święto boksu z bogatą historią, przyciągający zawodników z kraju i spoza granic Polski. Pierwsze zawody z tego cyklu odbyły się w 1972 roku. Przez te wszystkie lata w ringu przewinęło się wielu doskonałych pięściarzy, którzy odnosili sukcesy w całej Europie.

 

W tegorocznej edycji świetnie spisali się Oświęcimianie. Dwóch zawodników biało-niebieskiego klubu stanęło na najwyższym stopniu podium. Mowa o Dawidzie Pająku i Patryku Kroczku. Ten pierwszy pochodzi ze Stryszawy i ma za sobą znakomity sezon 2025/26. W Myszkowie do swojej kolekcji dołożył kolejny medal i to ten z najcenniejszego kruszcu. W finale turnieju „Czarne Diamenty” pokonał zawodnika Warsaw Boxing Team.

 

Srebrne krążki dla Unii Boxing wywalczyli Konrad Orda, Jakub Noworyta, Denis Pawliczenko, a brązowe Jarosław Barwinok i Wojciech Merstein. Tak okazały wynik medalowy podczas międzynarodowych zawodów jest idealnym podsumowaniem minionego roku w wykonaniu pięściarzy z Oświęcimia prowadzonych przez trenera Łukasza Dziadka.

 

Apetyt rośnie oczywiście w miarę jedzenia. Oświęcimscy fani boksu, który w mieście nad Sołą ma tak bogate tradycje, już zacierają ręce z myślą o powakacyjnych startach zawodników Unii Boxing.