Mieli po dwa promile. Sądzili, że się uda?

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 czerwca 2019 16:37

W ciągu kilkudziesięciu nocnych minut policjanci z Brzeszcz zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Obaj mieli w sobie po około dwa promile alkoholu.

Podczas rutynowego patrolu mundurowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach przejeżdżali radiowozem przez ulicę Kolejową. Było kilka minut po godzinie pierwszej w nocy.

2,14

Dostrzegli chevroleta cruze, którego kierowca wykonywał dziwne, niezrozumiałe manewry. Postanowili zatem sprawdzić, co powoduje niezbyt normalny styl jazdy i dali sygnał do zatrzymania.

Kiedy podeszli do samochodu, a kierowca opuścił szybę, wszystko stało się jasne. Już na odległość funkcjonariusze wyczuli wydobywającą się z wnętrza pojazdu woń alkoholu. Badanie alkosensorem wykazało, że 33-latek z pobliskiego powiatu pszczyńskiego, miał 2,14 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

1,93

Niewiele ponad godzinę później ci sami policjanci jechali ulicą Nazieleńce. Tym razem w ich zainteresowaniu znalazł się volkswagen passat. Za jego kierownicą również siedział mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, tyle że w innym wieku. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 58-latek ma 1,93 promila alkoholu w organizmie.

Kara

Obaj Ślązacy stracili już swoje prawa jazdy i z pewnością zbyt szybko ich nie odzyskają. Sąd może im wymierzyć karę więzienia, maksymalnie dwa lata, i musi nakazać zapłatę przynajmniej po pięć tysięcy złotych na rzecz pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Zobacz również:

W drodze po piwo skasowali słup energetyczny

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa