Miał ponad dwa promile i rozbił pięć samochodów – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 grudnia 2018 13:26

20-latek z Chełmka miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie przeszkodziło mu to jednak wsiąść za kierownicę samochodu.

Młody mężczyzna noc spędził w jednym z klubów nocnych w Oświęcimiu, gdzie był na imprezie andrzejkowej. Podczas zabawy, na którą przyjechał fordem ka, nie wylewał za kołnierz.

Efekt domina

Po imprezie 20-latek wsiadł za kierownicę z zamiarem powrotu do domu. Jechał ulicą Olszewskiego i tam stracił panowanie nad kierownicą. Uderzył w zaparkowanego na parkingu wzdłuż drogi mitsubishi. Wepchnął go na kolejnego forda, który zderzył się z citroenem, a citroen uszkodził bmw.

„Zabawę” pijanego kierowcy w samochodowe domino dostrzegli patrolujący osiedle Chemików strażnicy miejscy. Zatrzymali młodzieńca i wezwali patrol policji. Policjanci po przyjeździe na miejsce karambolu zmierzyli stan trzeźwości chełmkowianina. 20-latek wydmuchał w alkosensor 2,10 promila alkoholu.

Kara

Kierowca stracił już prawo jazdy, którym cieszył się zaledwie cztery miesiące. Wkrótce usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata. Będzie też musiał zapłacić nawiązkę na rzecz wskazanej przez sąd organizacji, zajmującej się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

Po kieszeni

Kary finansowe, zasądzone przez sąd, to nie jedyne świadczenia, przez które 20-latek dostanie po kieszeni. Każdy z właścicieli rozbitych samochodów ma bowiem prawo wystąpić o odszkodowanie za poniesione szkody z ubezpieczenia OC sprawcy kolizji.

Ponieważ jednak kierowca, który rozbił samochody był pijany, firma ubezpieczeniowa wyegzekwuje od niego kwoty wypłaconych odszkodowań.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa