Komendant policji chciał ratować rannego, a zatrzymał pijanego

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 maja 2022 17:08

Powiatowy szeryf, będąc po służbie i jadąc samochodem ulicą Grojecką w Zaborzu, dostrzegł leżącego w rowie mężczyznę, a obok rower.

Inspektor Robert Chowaniec, komendant powiatowy policji w Oświęcimiu, zatrzymał się i ruszył na ratunek. Okazało się, że rowerzysta jest przytomny i nie ma obrażeń ciała. Znajduje się natomiast w stanie upojenia alkoholowego.

Policjant powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego policji, a ten wysłał patrol na miejsce zdarzenia.

„Badanie stanu trzeźwości 69-letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przekazali mężczyznę rodzinie” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu, sprawca wykroczenia może zapłacić grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych i usłyszeć zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .