Reklama
1 czerwca 2026, poniedziałek
Komendant policji chciał ratować rannego, a zatrzymał pijanego
- Paweł Wodniak
- 11 maja 2022
- 17:08
Reklama
Powiatowy szeryf, będąc po służbie i jadąc samochodem ulicą Grojecką w Zaborzu, dostrzegł leżącego w rowie mężczyznę, a obok rower.
Inspektor Robert Chowaniec, komendant powiatowy policji w Oświęcimiu, zatrzymał się i ruszył na ratunek. Okazało się, że rowerzysta jest przytomny i nie ma obrażeń ciała. Znajduje się natomiast w stanie upojenia alkoholowego.
Policjant powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego policji, a ten wysłał patrol na miejsce zdarzenia.
„Badanie stanu trzeźwości 69-letniego mieszkańca gminy Oświęcim wykazało 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przekazali mężczyznę rodzinie” - informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.
Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Jeśli sprawa trafi do sądu, sprawca wykroczenia może zapłacić grzywnę w kwocie do 30 tysięcy złotych i usłyszeć zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.