• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Kino dla Kobiet ma już 12 sezonów za sobą - FILM, FOTO

Kino dla Kobiet w Planet Cinema w Oświęcimiu zakończyło dwunasty sezon. Cykl, któremu patronują Fakty Oświęcim wróci po wakacyjnej przerwie.

Reklama

Spis treści

Kino dla Kobiet w Planet Cinema w Oświęcimiu zamknęło kolejny sezon. Czerwcowe spotkanie miało wakacyjny klimat, a kamera Faktów Oświęcim zajrzała na salę, za kulisy konkursów i do rozmowy z Magdaleną Etmańską, dyrektorką kina.

 

Cykl od lat przyciąga mieszkanki Oświęcimia i okolic. Planet Cinema przygotowuje dla nich nie tylko seans filmowy, ale także konkursy, nagrody, tematyczne stylizacje i spotkania z partnerami wydarzenia.

 

Kino z własną publicznością

 

„Już tuzin Kin dla Kobiet za nami. We wrześniu zaczynamy trzynaste i mam nadzieję, że nie będzie pechowe” - mówi Magdalena Etmańska, dyrektorka Planet Cinema w Oświęcimiu.

 

Jak podkreśla, mijający sezon przyniósł wiele nowych pomysłów i coraz bardziej rozbudowane konkursy. W ich przygotowanie mocno włączył się zespół kina.

 

„Było bardzo dużo niesamowitych pomysłów i konkursów w tym roku. Mój zespół mocno mi teraz pomaga, więc ta burza mózgów i młodzieńczy zapał mocno widać na Kinie dla Kobiet” - mówi Magdalena Etmańska.

 

Dyrektorka Planet Cinema zwraca uwagę, że cykl nadal przyciąga nowe uczestniczki. Na sali pojawiają się zarówno stałe bywalczynie, jak i kobiety, które dopiero odkrywają to wydarzenie.

 

„Panie są praktycznie każdego miesiąca nowe. Przychodzą nowe, które nagle, nie wiadomo jak to się stało, dowiadują się o Kinie dla Kobiet, które przecież już jest 12 lat w naszym kinie” - dodaje Magdalena Etmańska.

 

Nie tylko Oświęcim

 

Kino dla Kobiet wyszło już poza lokalny krąg stałych uczestniczek. Do Planet Cinema przyjeżdżają także panie z sąsiednich miast.

 

„Ta informacja o wydarzeniu Kino dla Kobiet rozrasta się, nie tylko w obrębie naszego Oświęcimia się panie dowiadują, ale przyjeżdżają z Tychów, z Chrzanowa, z Bierunia i z wielu innych ościennych miast. Jest to niesamowicie miłe, że wybierają akurat Planet Cinema i akurat nasze Kino dla Kobiet” - mówi dyrektorka kina.

 

Za każdym spotkaniem stoi osobny pomysł. Organizatorzy przygotowują kilkanaście konkursów do każdej edycji, dopasowują je do tematu wieczoru i publiczności.

 

120 edycji i setki konkursów

 

Magdalena Etmańska przyznaje, że tworzenie konkursów przez tyle lat wymaga obserwacji trendów, pomysłowości i ciągłego szukania nowych rozwiązań.

 

„Przygotowanie tych kilkunastu konkursów na każdą edycję, na każdy miesiąc to jest niestety duża obserwacja świata, dużo oglądania głupich filmików w internecie” - mówi z uśmiechem.

 

Dziś organizatorzy korzystają z inspiracji z TikToka, Instagrama i internetowych trendów. Kiedy cykl startował, pomysły częściej rodziły się przy oglądaniu teleturniejów, obserwowaniu animacji dla dzieci czy przypominaniu sobie zabaw z dzieciństwa.

 

„Sama szczerze nie wierzę, że 120 edycji i praktycznie każda edycja to od 10 do kilkunastu konkursów. Niesamowita liczba i nie wierzę, że daliśmy radę to wszystko wymyślić” - podkreśla Magdalena Etmańska.

 

Wymagania uczestniczek także rosną. Panie, które od lat biorą udział w wydarzeniu, czekają na nowe zadania, lepszą zabawę i bardziej angażujące konkursy.

 

Wracają we wrześniu

 

Po czerwcowym finale cykl robi wakacyjną przerwę. Trzynasty sezon Kina dla Kobiet w Planet Cinema w Oświęcimiu ruszy we wrześniu.

 

Do tego czasu zespół kina będzie przygotowywał nowe pomysły, tematy i konkursy. Jak pokazał kończący się sezon, formuła nadal działa, a kobieca publiczność w Oświęcimiu chce wracać na kolejne spotkania.

 

 

Pogłośnij suwakiem w lewym rogu