• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

KĘTY. Współpraca z zagranicą ważnym celem dla powiatowej dziewiątki

Reklama


Grażyna Mojżesz-Wlazły, dyrektorka Powiatowego Zespołu nr 9 szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach wraz z ośmioma dyrektorami z całej Polski wzięła udział w międzynarodowej konferencji w Berlinie, dotyczącej programu unijnego eTwinning.





W spotkaniu wzięło udział 220 dyrektorów szkół z 30 krajów europejskich. ETwinning wspiera większą integrację środowiska szkolnego w Europie dzięki nawiązywaniu umów partnerskich między szkołami.

- Program sprzyja tworzeniu i realizacji projektów ściśle eTwinningowych, wymianie młodzieży a także możliwości udziału w konkurach językowych i przedmiotowych. Podczas konferencji w Berlinie nawiązałam bezpośredni kontakt z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych między innymi z Hiszpanii, Niemiec czy Szwecji - tłumaczy Grażyna Mojżesz-Wlazły.

W powiatowej dziewiątce duży nacisk kładzie się na współpracę z zagranicą poprzez między innymi prowadzenie klas z rozszerzonym programem z języka obcego. W przyszłym roku szkoła planuje zorganizować szkolenie, które poprowadzą przedstawiciele polskiego biura eTwinning z Warszawy dla dyrektorów i nauczycieli zainteresowanych współpracą międzynarodową szkół z powiatu oświęcimskiego.