Jeden wpadł na rondo, drugi na chodnik

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   22 lutego 2021 12:41

Nastoletni kierowca stracił panowanie nad samochodem tuż przed rondem i wjechał na wysepkę. Kolejny po pijanemu zjechał z jezdni i wpadł na chodnik.

19-letni mieszkaniec gminy Kęty prowadził hondę i wiózł trzy 17-letnie pasażerki. Na ulicy Kęckiej w Bielanach, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 948, tuż przed rondem stracił panowanie nad kierownicą. Nie zdołał objechać ronda dookoła, lecz wjechał na wysepkę na wprost.

W wyniku zdarzenia jedna z nastolatek doznała urazu głowy. Ratownicy medyczni przewieźli ją do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia doszło w centrum Kęt. Mieszkańcy powiadomili miejscowych policjantów o renault clio, który na Rynku wypadł z jezdni i wjechał na chodnik, przy okazji taranując barierki. Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli.

Policjanci bez trudu odnaleźli rozbity samochód i jego kierowcę, którym był 64-letni kęczanin. Mężczyzna był kompletnie pijany. Alkosensor wykazał 2,2 promila alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Kęczanin trafił do policyjnej celi.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .