Honda dachowała, kierowca miał ponad dwa promile – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   21 kwietnia 2020 16:50

Policjant jadący na służbę ratował kierowcę hondy, która dachowała w Zatorze. Okazało się, że sprawca kraksy jest kompletnie pijany.

Zastępca naczelnika wydziału kryminalnego Komisariatu Policji w Andrychowie jechał na służbę w związku z ogłoszonym alarmem dotyczącym poszukiwań porwanej 12-latki.

Na polu uprawnym przy ulicy Sikorskiego w Zatorze zobaczył leżący na dachu samochód. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe i ruszył na pomoc mężczyźnie, znajdującemu się przy hondzie.

„Kierujący miał problem z utrzymaniem równowagi, ale szybko okazało się, że nie jest to skutkiem urazu, którego doznał w trakcie dachowania, lecz wypitym alkoholem” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

34-letnim kierowcą zajęli się mundurowi z Komisariatu Policji w Zatorze. Badanie alkosensorem wykazało u niego 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyznę czeka postępowanie karne. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia i poważne konsekwencje finansowe.

„W tym przypadku brakowało też niewiele, by sprawca swą karygodną decyzję jazdy pod wpływem alkoholu przypłacił własnym życiem” – komentuje policjantka.

Poszukiwania porwanej dziewczynki, zakończyły się sukcesem. O zdarzeniu, którego „bohaterami” była 12-latka narodowości romskiej i jej 15-letni amant, który okazał się porywaczem, można przeczytać na stronie internetowej małopolskiej policji.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa