Hodowca konopi indyjskich w rękach policjantów

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 września 2018 12:14

27-letni hodowca konopi indyjskich może pójść na kilka lat do więzienia. Policjanci zlikwidowali uprawę i zatrzymali mieszkańca gminy Oświęcim.

Funkcjonariusze kryminalni zajmujący się w Komendzie Powiatowej Policji w Oświęcimiu przestępczością narkotykową skierowali swoją uwagę na 27-letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskiej miejscowości.

Ustalili, że mężczyzna na swojej posesji hoduje konopie indyjskie, a następnie sprzedaje marihuanę. W mieszkaniu 27-latka policjanci znaleźli woreczek z niewielką ilością „maryhy”, a w ogrodzie siedem dużych krzewów, w których można było uzyskać kilkaset porcji narkotyku.

Hodowca usłyszał zarzut posiadania i hodowli środków odurzających. Za pierwsze z przestępstw grozi kara do trzech, a za drugie – do ośmiu lat więzienia.

Aktualnie kryminalni ustalają, czy 27-latek zajmował się także handlem narkotykami. Jeśli tak, zagrożenie karą wzrośnie do 10 lat.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy w ostatnich dniach sukces w walce z przestępczością narkotykową. O poprzednim pisaliśmy w artykule „Policjanci zlikwidowali plantację marihuany”.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa