• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

„Goodbye America”. Historia emigrantki z Oświęcimia - FILM

Janusz Majcherek w nowym singlu „Goodbye America” wprowadza nas w świat swojej prababci Eleonory. Posłuchajcie.

Reklama

Janusz Majcherek w nowym singlu „Goodbye America” wprowadza nas w świat swojej prababci Eleonory. Posłuchajcie.




Artysta sięga po losy Eleonory, siedemnastolatki z Oświęcimia, która w 1913 roku samotnie wyruszyła do Ameryki. Tam poznała swojego przyszłego męża, a po dziewięciu latach wróciła do Polski z dwójką małych dzieci.

 

„Ta historia fascynuje mnie od dawna. Postanowiłem ją opowiedzieć poprzez muzykę. To instrumentalna impresja, która wynika z moich poszukiwań i odkrywania zapomnianych rodzinnych losów” - mówi Faktom Oświęcim Janusz Majcherek. 


Jak podkreśla, jego prababka nie była jedyną osobą, która podjęła taką decyzję. Na przełomie XIX i XX wieku wielu mieszkańców Oświęcimia szukało nowego życia za oceanem.

 

 

Muzyka i historia w jednym wydaniu


Majcherek przygotowuje album w wersji winylowej, na CD oraz w serwisach streamingowych. Do wydawnictwa dołączy specjalny album z opisem wydarzeń i archiwalnymi fotografiami, które przybliżą historię Oświęcimia z tamtego okresu.

 

 

„Nie chciałem ograniczać się tylko do muzyki. Ten projekt łączy dźwięki z dokumentem historycznym. Opowiadam o przeszłości nie tylko poprzez melodie, ale też poprzez zdjęcia i wspomnienia” - wyjaśnia muzyk.


Singiel „Goodbye America” już teraz trafia na kanał YouTube artysty oraz do serwisów streamingowych. Zachęcamy do posłuchania tej instrumentalnej impresji.