• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Futbolowa sobota z jajem. Bobrek ucieka Brzezinie

Reklama

Rezerwy Jawiszowic nie zwalniają tempa. Lider klasy A dopisał do swojego konta trzy punkty, wysoko wygrywając w Zatorze. Na pozycję wicelidera awansowała Unia II.



W piątoligowych rozgrywkach niepokonana w rundzie rewanżowej Unia podejmowała na stadionie przy ulicy Legionów przedostatni w tabeli Sokół Kocmyrzów Baranówka. Oświęcimianie długo nie mogli sforsować szczelnej defensywy rywali. Dopiero na 5 minut przed przerwą objęli prowadzenie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Igora Pawelę. Po pierwszej połowie podopieczni Andrzeja Balona prowadzili zatem 1:0.

Zdesperowani goście doprowadzili do wyrównania w 70 minucie. Biało-niebiescy grali jednak do końca i to właśnie oni wyprowadzili rozstrzygający cios. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 82 minucie Sebastian Narza, a asystę pry tym trafieniu zapisał na swoim koncie Tomasz Matysek. Za tydzień oświęcimianie zmierzą się na wyjeździe z wiceliderem - krakowską Garbarnią.

Cieszą się także w Chełmku. Biało-zieloni pokonali na swoim terenie Kmitę Zabierzów 2:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 12 minucie gry za sprawą Wiktora Piątka. Tuż przed przerwą wyrównali przyjezdni. Losy pojedynku na korzyść podopiecznych Piotra Pierścionka przechylił w 62 minucie Mateusz Tomko.

Z olbrzymim uczuciem ulgi odetchnęli przy ulicy Szerokiej w Rajsku. Po czterech porażkach w czterech pierwszych meczach rundy rewanżowej okręgówki zielono-biali wreszcie wygrali. Pokonali Zgodę Byczyna 3:1 pod wodzą nowego-starego trenera Grzegorza Pławnego, który zastąpił Andrzeja Lubańskiego. Gospodarze objęli prowadzenie w 24 minucie po uderzeniu Bartłomieja Miki. Piorunujący w wykonaniu Rajska był początek drugiej odsłony. W przeciągu pierwszych 5 minut gry po przerwie dwukrotnie do siatki trafił Bartłomiej Ryś. Wynik skorygowali jeszcze goście, a trzy punkty zostały w Rajsku.

W rozgrywkach oświęcimskiej klasy A tempa nie zwalnia lider. Dziś rezerwy Jawiszowic w efektownym stylu pokonały na wyjeździe Zatorzankę 4:0, po golach Konrada Jędrusika, Wojciecha Brzychcego, Bartłomieja Kawczaka i Jakuba Latanika. W dokładnie takich samych rozmiarach także na wyjeździe zwyciężyła Poręba Wielka, która ograła ostatni w tabeli Sygnał. Już podczas pierwszego kwadransa meczu we Włosienicy na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Igor Lewandowski (6 min, 15 min). Trzeciego gola dorzucił Łukasz Herma (55 min), a końcowy wynik ustalił z rzutu karnego Dariusz Wanat (82 min).

 
Wyniki XXVII kolejki w czwartej lidze:

LKS Jawiszowice – MKS Trzebinia 2:1

Limanovia Limanowa – Cracovia II 0:1

Beskid Andrychów – Poprad Muszyna 1:0

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Pcimianka Pcim 1:3

Orzeł Ryczów – Lubań Maniowy 3:2

Bocheński KS – Watra Białka Tatrzańska 4:1

Wolania Wola Rzędzińska – Wieczysta II Kraków 1:7

Dalin Myślenice – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 1:1

Glinik Gorlice – Sokół Słopnice 3:1


Wyniki XXIII kolejki w piątej lidze:
MKP D&R Unia Oświęcim – Sokół Kocmyrzów Baranówka 2:1

KS Chełmek – Kmita Zabierzów 2:1

Niwa Nowa Wieś – Garbarnia Kraków 1:1

Hutnik II Kraków – Skawa Wadowice 1:0

Przebój Wolbrom – Błękitni Modlnica 1:2

Jutrzenka Giebułtów – Raba Dobczyce 0:2

Victoria 1918 Jaworzno – Tempo Białka 4:1

Pauzowała: Węgrzcanka Węgrzce Wielkie


Wyniki XXI kolejki w lidze okręgowej:
Orzeł Witkowice – Brzezina Osiek 4:2

LKS Rajsko – Zgoda Byczyna 3:1

LKS Gorzów – Burza Roczyny 3:0

Nadwiślanin Gromiec – LKS Bobrek 0:1

Huragan Inwałd – BCS Zawoja 1:0

Naroże Juszczyn – Halniak Targanice 3:0

Olimpia Chocznia – Fablok Chrzanów 6:0

Babia Góra Sucha Beskidzka – Żuraw Krzeszów 1:3


Wyniki XIX kolejki w oświęcimskiej klasie A:
Zatorzanka Zator – LKS II Jawiszowice 0:4

Iskra Brzezinka – Zgoda Malec 1:0

Sygnał Włosienica – LKS Poręba Wielka 0:4

TS Hejnał Kęty – LKS Przeciszovia Przeciszów 2:1

Soła Łęki – Strumień Polanka Wielka 0:3

Unia II Oświęcim – Skawa Podolsze 4:2

Solavia Grojec – Puls Broszkowice 2:0


Wyniki XIV kolejki w oświęcimskiej klasie B:
LKS Bulowice – Soła Oświęcim 3:3

LKS Palczowice – LKS Piotrowice 3:2

Korona Harmęże – Pogórze Gierałtowice 1:7

Pauzowała: LKS Zaborzanka Zaborze