Energylandia jednak bezpieczna

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   11 sierpnia 2020 15:11

Zatorska Energylandia jest jednak bezpieczna. Oświęcimski sanepid potwierdził, że park rozrywki przestrzega procedur bezpieczeństwa epidemicznego.

W ostatnich dniach przez media w całym kraju przewinęła się informacja o tym, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu szuka osób, które 28 lipca były w Energylandii. Choć komunikat sanepidu był bardzo lakoniczny, tytuły były jednoznaczne. Sugerowały, że Energylandia może być ogniskiem zapalnym koronawirusa.

„Cały nasz zespół niezwykle skrupulatnie przestrzega zasad pracy, mając na celu bezpieczeństwo i zachowanie maksymalnych środków ochrony. Dzięki przestrzeganiu „wewnętrznych” zasad przez pracowników w naszej załodze nie ma żadnego przypadku zakażenia koronawirusem” – napisała Energylandia na swoim profilu na Facebooku.

„Chcielibyśmy także sprostować ostatnie doniesienia medialne, które uderzyły w naszą branżę w bardzo niesprawiedliwy sposób. Nagłówki „Koronawirus w Energylandii – Goście pilnie poszukiwani” wprowadzały w błąd. Źródłem tych doniesień jest tak naprawdę fakt, że u jednej osoby, która odwiedziła park 28lipca, zdiagnozowano COVID-19. Test wykonano po kilku dniach od pobytu w parku. Nie wiadomo, czy tego dnia ta osoba, była już chora. Jako dowód przedstawiamy poniższe pismo sanepidu” – czytamy w komunikacie.

„Nasi goście mogą czuć się bezpiecznie, a my zapewniamy że Energylandia jest miejscem bezpiecznym i zapewniającym wypoczynek na najwyższym poziomie.
Dla waszego bezpieczeństwa od zawsze dbamy o najwyższe standardy higieny, poprzedzone wielotygodniowymi szkoleniami pracowników i inwestycjami w specjalistyczny sprzęt. Do dezynfekcji parku stosujemy drony, mamy kilkaset stacji do dezynfekcji dłoni, powołaliśmy specjalny zespół, który w ciągu dnia dezynfekuje najczęściej używane elementy oraz atrakcje. Jak wiecie, nasi pracownicy są doskonale wyposażeni w przedmioty osobistej ochrony. Na wejściu do parku znajdują się kamery termowizyjne” – zapewnia personel parku.

Zobacz również:

Sanepid zamieszał wokół Energylandii

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa