Dzisiaj Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Redakcja FO  |   Fakty  |   6 maja 2020 12:27

W Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego warto zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa na drogach.c

W ubiegłym roku doszło do 86 wypadków drogowych

Tragedie drogowe pochłonęły 9 ofiar, natomiast w 2018 śmierć na drodze poniosły cztery osoby, rannych zostało 90 osób. Najczęstszymi przyczynami wypadków było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, nie dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

W ubiegłym roku podczas służby oraz różnego rodzaju akcji i działań  przeprowadzili ponad 86 tysięcy badań stanu trzeźwości. W ten sposób wyeliminowali kolejną dużą grupę kierujących będących pod wpływem alkoholu – 492 osoby. Ponadto  ujawnili ponad 12 tysięcy  wykroczeń popełnionych przez użytkowników ruchu drogowego.

W 283 przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierującym samochodami, w tym w 149 przypadkach zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy  przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/godz.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

To część strategii Komisji Europejskiej zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. Dzień ten jest kolejną okazją, by przypomnieć uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uwaga, rozsądek, uprzejmość,  cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość,  to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze.

„Z naszej strony zapewniamy, że każdego dnia dokładamy wielu starań, aby na drogach było bezpieczniej. W dalszym ciągu apelujemy o uwagę , rozsądek i kulturę na drodze. Życzymy wszystkim użytkownikom dróg szerokiej, ale przede wszystkim  bezpiecznej drogi” – informuje Fakty Oświęcim aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  wpisuje się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który w tym roku trwa od 6 do 12 maja.

„Dzisiaj policjanci będą pełnić normalną służbę w ruchu drogowym, ale należy się spodziewać dodatkowych kontroli autobusów, autokarów i busów pod kątem liczby przewożonych osób.

Wśród czynników mających decydujący wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego (człowiek – droga – pojazd), na pierwsze miejsce zdecydowanie wysuwa się człowiek. To właśnie zachowanie się poszczególnych grup użytkowników dróg, generalnie wpływa na powstawanie wypadków drogowych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa