Dwie panie z ciężkimi nóżkami straciły prawa jazdy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 lutego 2020 15:46

Policjanci z oświęcimskiej drogówki, pełniący służbę w ramach grupy Speed, odebrali prawa jazdy dwóm paniom, które pędziły za szybko w obszarze zabudowanym.

Mundurowi monitorowali ruch drogowy na drodze krajowej nr 44 pomiędzy Oświęcimiem a Zatorem. Patrolowali ten ruchliwy trakt nieoznakowanym radiowozem bmw z wideoradarem.

We Włosienicy na ulicy Długiej funkcjonariusze zmierzyli prędkość audi A6. Samochód pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 101 km na godz. Za jego kierownicą siedziała 31-letnia mieszkanka gminy Przeciszów. Pani dostała mandat i punkty karne. Pożegnała się też z prawem jazdy na trzy miesiące.

Nie minęło pół godziny, gdy w tej samej miejscowości na ulicy 1 Maja mundurowi w białych czapkach zmierzyli prędkość audi A5. Auto jechało 112 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. I w tym przypadku za kierownicą siedziała przedstawicielka płci pięknej. 48-latka z gminy Oświęcim poniosła te same konsekwencje, co jej wcześniejsza koleżanka.

„Lekceważenie przepisów ruchu drogowego często ma poważne i nieodwracalne konsekwencje. Jednakże zawsze jest pora, aby zmienić styl jazdy na zgodny z przepisami i przede wszystkim bezpieczny. Warto o tym pamiętać zanim dojdzie do zdarzenia drogowego” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa