Drzewo „wybiegło” na drogę. Było trzeźwe, kierowca nie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 maja 2019 12:27

30-latek był w takim stanie, że mogło mu się wydawać, iż to drzewo wyskoczyło mu na drogę. A wszystko przez blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj wieczorem 30-letni mieszkaniec Kęt jechał ulicą Spacerową w swojej miejscowości. Nagle na trasie jego przejazdu pojawiło się drzewo. Mężczyzna, który stracił panowanie nad nissanem, za kierownicą którego siedział, uderzył w to drzewo.

Na miejsce po chwili zjechały służby ratunkowe. Ratownicy medyczni sprawdzili stan zdrowia kierowcy. Stwierdzili stłuczenie i wymagającą szycia ranę ciętą głowy. Z kolei policjanci poddali kierowcę badaniu stanu trzeźwości. Kęczanin nie zdał tego egzaminu, gdyż alkosensor pokazał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ból głowy wskutek urazu i kaca oraz zniszczony samochód, to nie jedyne teraz kłopoty 30-latka z Kęt spowodowane jego głupią decyzją. Czeka go bowiem proces sądowy. Za prowadzenie samochodu po pijanemu teoretycznie grozi kara więzienia do dwóch lat. Sądy jednak rzadko orzekają karę bezwzględnego pozbawienia wolności. W większości są to wyroki w zawieszeniu.

Mężczyzna z pewnością jednak straci na pewien czas prawo jazdy i otrzyma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Prawdopodobnie będzie też musiał zapłacić wysoka grzywnę. Dodatkową karą będzie nakaz zapłaty nawiązki na rzecz organizacji zajmującej się pomocą ofiarom wypadków drogowych. Minimalna kwota w tym przypadku wynosi pięć tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o naprawę rozbitego samochodu, to 30-latek będzie musiał zrobić to na swój koszt. Nawet, gdy posiada polisę auto-casco, firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania za szkody powstałe podczas jazdy pod wpływem alkoholu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa