• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Diverso String Quartet w Muzeum Zamek – FILM

Reklama

Festiwal Emanacje trwa. Muzeum Zamek w Oświęcimiu gościł kwartet smyczkowy Diverso String Quartet. Muzycy przyjechali w ramach Festiwalu muzyki Luskawice - Małopolska.




Festiwal Emanacje jest wydarzeniem muzycznym niezwykłym pod względem bogactwa oferty koncertowej, wyjątkowości artystów wykonawców, a także zasięgu geograficznego.

Koncerty odbywają się w Lusławickim Centrum, dworkach, zamkach, muzeach i instytucjach kultury całego regionu. Kolejny raz - w Muzeum Zamek w Oświęcimiu.



 

Sercem przedsięwzięcia i centrum festiwalowym jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Repertuar koncertów obejmuje recitale solowe, koncerty kameralne, jak również muzykę symfoniczną i jazz. Wykonawcami są znakomite zespoły orkiestrowe i chóralne, dyrygenci, soliści i kameraliści oraz utalentowani i utytułowani artyści młodego pokolenia.

Kwartet smyczkowy Diverso String Quartet założono w 2013 roku. Jest inicjatywą czwórki młodych artystów: Zofii Łodygowskiej, Magdaleny Krawczuk, Dagmary Foryś i Marcina Ostrowskiego.

Wszyscy członkowie zespołu są laureatami wielu konkursów solowych zarówno w Polsce jak i za granicą. Każdy z nich prowadzi bogate życie artystyczne, występując na scenach światowych solo, w zespołach kameralnych i orkiestrach.