Desperat chciał skoczyć z mostu w Bobrku

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 kwietnia 2021 12:36

Policjanci z oświęcimskiej patrolówki uratowali desperata, który chciał skoczyć z mostu do Wisły. Mężczyzna chciał ze sobą skończyć przez problemy rodzinne.

Starsi posterunkowi Bartłomiej Ryś i Tomasz Smolarek z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełnili nocną służbę w gminie Oświęcim. Na ulicy Krakowskiej w Broszkowicach ich radiowóz zatrzymał kierowca jadącego z przeciwka samochodu.

„Mężczyzna przekazał, że jadąc mostem na Wiśle w Bobrku, po drugiej stronie barier zauważył postać człowieka” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mundurowi natychmiast pojechali na most. Dostrzegli mężczyznę, który stał po drugiej stronie bariery i niebezpiecznie przechylał się w stronę rzeki. Zaczęli z nim rozmawiać i powoli do niego podchodzić. Ostatecznie chwycili desperata za ramiona i przeciągnęli go na bezpieczną stronę.

40-letni mieszkaniec gminy Oświęcim w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że chciał popełnić samobójstwo, gdyż przeżywa problemy rodzinne. Ze względu na zły stan psychiczny mężczyzny policjanci przewieźli go na szpitalny oddział ratunkowy Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu i przekazali pod opiekę lekarzy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .