Reklama
CYC. Dialog o sile i akceptacji - wernisaż wystawy w wieży zamkowej
- Oświęcim
- 27 listopada 2025
- 09:54
Muzeum Zamek w Oświęcimiu, w ramach „Roku Kobiet”, serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy „CYC. Dialog o Sile i Akceptacji” powstałej we współpracy kolektywu BELLO z marką POTTERYCJA.
Reklama
Nazwa kolekcji - „CYC” celowo jest prowokacyjna, zwraca uwagę na tematy zdrowia i akceptacji kobiecości.
Prace eksponowane są w przestrzeni wieży zamkowej od 16.11.2025 r. – 04.01.2026 r., na wernisaż zapraszamy we czwartek 4 grudnia o godzinie 16.00.
Wystawa inspirowana jest kobietą. Współczesną i świadomą. W kontekście archetypu amazonek jest symbolem kobiecej mocy, sprawczości i działania, a paleta barw przywodząca na myśl ciepło ziemi, symbolizuje stabilność i naturalną siłę kobiecego ciała. Wystawa jest także apelem – przypomnieniem o profilaktyce chorób kobiecych jako silny akcent w Miesiącu Świadomości Raka Piersi.
„CYC” to celebracja siły, różnorodności, akceptacji i niepowtarzalnego piękna kobiecości. BELLO: Kolektyw Rzemieślniczego Piękna Prężnie działający kolektyw oświęcimskich artystów, założony przez projektantkę wnętrz Olę Dobner.
Bello to synonim organicznego klimatu – forma jest swobodna, faktura autentyczna, a kompozycje cechuje odwaga w łączeniu nieoczywistych form i tekstur. Ich wyróżnikiem są projekty i dekoracje wnętrz wykonane ręcznie i z użyciem naturalnych materiałów.
POTTERYCJA: Patrycja Stelmach Patrycja jest głosem w świecie artystycznej ceramiki. Kocha wyzwania, a jej dzieła są tworzone z pasją i świadomą odwagą w formie. Specjalizuje się w wazonach i paterach, które przestają być naczyniem, a stają się rzeźbą i manifestem w przestrzeni.