Bezpośrednia obsługa klientów w starostwie wstrzymana do dowołania

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   25 marca 2020 14:51

Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski, podjął decyzję o wstrzymaniu bezpośredniej obsługi klientów w Starostwie Powiatowym w Oświęcimiu.

Postanowienie ma związek z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Obowiązuje od dzisiaj do odwołania.

„W celu zapewnienia ciągłości pracy starostwa, zarządzam realizację zadań w szczególnym trybie. Kontakt ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu oraz załatwianie spraw odbywać się będzie z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej, telefonicznej, a także korespondencji tradycyjnej” – mówi Paweł Kobielusz, wicestarosta oświęcimski.

Kontakt ze starostwem:
adres korespondencyjny: ul. Wyspiańskiego 10, 32-602 Oświęcim
– skrzynka ePUAP: /sposwiecim/skrytkaESP
– adres e-mail: sekretariat@powiat.oswiecim.pl
– nr tel.: 33 844 96 00.

Zasady obsługi klientów przez wydziały starostwa znajdują się na stronie internetowej urzędu w zakładkach wydziałowych „Jak załatwić sprawę w starostwie”.

Dokumenty kierowane do urzędu można również zostawić w budynku starostwa w miejscu do tego przeznaczonym. Korespondencję zwrotną urząd przekaże poprzez pocztę tradycyjną.

„W szczególnie uzasadnionych i pilnych przypadkach odbiór osobisty możliwy będzie wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z pracownikiem wydziału dnia i godziny odbioru” – zapewnia wicestarosta. „O wszelkich zmianach będziecie Państwo informowani za pośrednictwem naszej strony internetowej. Proszę o uszanowanie wprowadzonych zasad i dziękuję za wyrozumiałość.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii:

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem,
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu,
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa