• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

American Dream wychowanka Unii

Kacper Prokopiak (pierwszy z lewej) wylatuje za ocean. W nowym sezonie będzie reprezentował barwy Elmira Aviators w rozgrywkach NAHL. Fot. Aleksandra Hołowiejczuk

Kacper Prokopiak będzie kontynuował hokejową karierę za oceanem. Wychowanek oświęcimskiej Unii zasili ekipę Elmira Aviators, która na co dzień występuje w rozgrywkach NAHL. Trzymamy kciuki. Niech Kacper wyśni amerykański sen.

Reklama

20-letni obrońca został wybrany w dziewiątej rundzie draftu NAHL z numerem 268. Przez trzy ostatnie sezony reprezentował barwy swojego macierzystego klubu z Oświęcimia. Grał też dla UHT Sabers Oświęcim. Był etatowym reprezentantem Polski. W kadrze biało-czerwonych U-18 i U-20 występował podczas turniejów mistrzostw świata.

 

W pierwszej drużynie biało-niebieskich Kacper Prokopiak rozegrał w sumie 101 spotkań (43 w ostatnim sezonie). Uzbierał 11 punktów do klasyfikacji kanadyjskiej za trzy gole i osiem asyst. W ostatnich rozgrywkach 2025/26 dwukrotnie trafił do siatki i zaliczył trzy asysty. Na ławce kar odpoczywał przez 8 minut. Z kolei dla Szabel (I liga i EUHL) w ostatnim sezonie zagrał w 12 spotkaniach. Zdobył w nich aż 9 goli, a 10 razy asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. Został ukarany 27 minutami wykluczeń.

 

To czternasty zawodnik ze składu Unii Oświęcim w poprzednich rozgrywkach, którego nie zobaczymy w nowym sezonie. Wcześniej z biało-niebieską drużyną pożegnali się: Linus Lundin (bramkarz), Joe Morrow, Reece Scarlett, Jakub Kubes (obrońcy), Ołeksandr Peresunko, Nick Moutrey, Ville Heikkinen, Martin Kasperlik, Roman Rac, Mika Partanen, Radosław Galant, Samuel Petras, Daniel Olsson Trkulja (napastnicy).