Reklama
7 lipca 2026, wtorek
Alicj@ po drugiej stronie ekranu
- Redakcja eFO
- Edukacja, Kultura i rozrywka
- 15 marca 2019
- 07:00
Reklama
W Dzień Nowych Technologii w Edukacji, czyli 21 marca Galeria Książki zaprasza na warsztaty, podczas których Alicja znajdzie po drugiej stronie ekranu.
Uczestników warsztatów zaprosimy do bajecznej podróży po drugiej stronie lustra. Razem z Alicją, główną bohaterką książek Carrolla, dzieci wezmą udział w jej książkowych przygodach a to wszystko za sprawą nowych technologii. Dzięki goglom VR odkryjemy cuda naszej planety, na obiedzie u Królika, druk 3D pozwoli rozbudzić wyobraźnię małych projektantów, z kolei aplikacja Storybird umożliwi wykreowanie nowych przygód Alicji.Biblioteka zaprasza na warsztaty:
1. Alicja w wirtualnej rzeczywistości
Wirtualne warsztaty z wykorzystaniem gogli Sony Playstation VR, godz. 18 „W następnej chwili Alicja była już po drugiej stronie szkła i lekko zeskoczyła do Lustrzanego Pokoju.” Przez lustrzaną taflę wpadną uczestnicy warsztatów wprost do wirtualnej rzeczywistości. Podczas spotkania „Alicja w wirtualnej rzeczywistości” poznają różnicę między wirtualną rzeczywistością a rozszerzoną rzeczywistością, jak szerokie zastosowanie ma na różnych dziedzinach życia. Będą przeżywać te same wrażenia i emocje, co Alicja poznająca Krainę czarów. PS VR to filmy dokumentalne, ciekawe opowieści, wirtualne podróże i co najważniejsze niesamowita zabawa.2. Obiad u królika w 3D
Warsztaty plastyczne z wykorzystaniem technologii 3D, godz. 17 „Przed domem, w cieniu drzew ustawiony był stół, przy którym siedzieli Szarak Bez Piątej Klepki i Zwariowany Kapelusznik. Pomiędzy nimi, na wpół uśpiony, kiwał się Suseł (…).” Nie będzie czasu na spanie podczas kolejnych warsztatów. Dla spragnionych wrażeń przygotowano warsztaty „Herbata u Zwariowanego Kapelusznika w 3D” . Podczas zajęć uczestnicy zamienią się w przestrzennych kreatorów. Tą twórczą podróż po krainie wyobraźni przestrzennej udamy się za pomocą ręcznych drukarek 3D w postaci długopisu. Otrzymają szablony twórcze i na ich bazie stworzą własne, trójwymiarowe dzieła prosto z herbatki i Kapelusznika. Będą tam filiżanki, spodeczki i czajniczek z herbatą. Czym jeszcze uraczy nas bohater powieści? Tym zaskoczą nas uczestnicy warsztatów.3. Po drugiej stronie lustra
Warsztaty z wykorzystaniem aplikacji internetowych. Przygotowanie dalszej części przygód Alicji w Storybird, godz. 17 „Wszystko jest możliwe, trzeba tylko wiedzieć o sposobach.” Wzmocnieni herbatką sprawdzimy co znajduje się „Po drugiej stronie lustra”. Będą to warsztaty tworzenie własnych historii w formie internetowej książeczki korzystając z programu Storybird. Uczestnicy na bazie profesjonalnych ilustracji stworzą piękne historie opowiadającej o świecie po drugiej stronie lustra. Zapisy w dziale promocji biblioteki do godziny 15.30 osobiście lub telefonicznie 33 847 98 16. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 10-12 lat.Zobacz również:
https://faktyoswiecim.pl/fakty/galeria-ksiazki-z-dofinansowaniami-przez-ministra-kultury/Reklama Przygotowania do wiosny, czyli oczyszczamy organizm z Clean9 z Agencją Forever:
