• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Akcja „Trzeźwy poranek”. Trzech pijanych na tysiąc przebadanych kierowców

Policjanci z drogówki regularnie prowadzą akcje pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Fot. Policja

Policjanci z oświęcimskiej drogówki w ramach akcji „Trzeźwy poranek” przebadali ponad tysiąc kierowców pojazdów mechanicznych i niemechanicznych.

Reklama

Na drogi powiatu wyjechało pięć patroli, mających za zadanie przesiewowe badanie stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi w białych czapkach w ciągu niespełna dwóch godzin wyeliminowali z ruchu trzech mężczyzn, którzy wsiedli za kierownice swoich samochodów, będąc na podwójnym gazie.


57-latek z gminy Miedźna, który jechał Fiatem ulicą Świętego Wojciecha w Brzeszczach, miał w wydychanym powietrzu 0,9 promila alkoholu. W Gorzowie ulicą Oświęcimską podążał Volkswagenem miejscowy 44-latek. Miał ponad promil alkoholu w organizmie.


Z kolei na ulicy Polnej w Polance Wielkiej w ręce policjantów wpadł 40-letni mieszkaniec Przeciszowa. Kierujący Citroenem miał niewiele ponad pół promila, a to od tej wartości jazda po alkoholu jest przestępstwem, a nie wykroczeniem.


Cała trójka straciła prawa jazdy. Grozi im kara do trzech lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i surowe konsekwencje finansowe.