Reklama
52 młodych sportowców ze stypendiami
- Jola Wodniak
- Chełmek, Edukacja
- 13 marca 2026
- 13:59
Burmistrz Chełmka przyznał stypendia sportowe. W 2026 roku wsparcie trafi do 52 zawodników reprezentujących różne dyscypliny
Reklama
Spis treści
Wsparcie dla najlepszych zawodników
Burmistrz Chełmka przyznał stypendia sportowe zawodnikom osiągającym najlepsze wyniki. Samorząd uhonorował w tym roku 52 osoby reprezentujące różne dyscypliny sportu.
Miasto przyznało stypendia na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Chełmku dotyczącej nagradzania osiągnięć sportowych.
Wyróżnieni zawodnicy trenują m.in. taniec, karate, łyżwiarstwo figurowe, pływanie, sportowe rajdy konne, piłkę nożną, ju jitsu sportowe oraz brazylijskie ju jitsu.
Stypendia otrzymali:
Natalia Adamczyk, Amelia Bajorek, Zuzanna Bajorek, Wiktoria Balcerak, Pola Balcerek, Lidia Bebak, Natalia Bigaj, Amelia Bolek, Jakub Bolek, Kalina Ciecierska, Konrad Ciecierski, Stanisław Czerw, Zofia Czerw, Michał Ćwiękała, Lena Gębala, Olga Górecka, Konrad Guja, Martyna Jaśkowiec, Maja Kaczmarczyk, Hanna Kalisz, Jakub Karoń, Piotr Knapczyk, Wiktor Kotlarczyk, Karol Kowaliczek, Patrycja Koźmin, Igor Latko, Anna Likus, Jan Ławczys, Joanna Ławczys, Nikola Łazińska, Klaudia Łyduch, Liwia Maliszewska, Olaf Moc, Kaja Morys, Blanka Olejniczak, Jonasz Oszkandy, Oliwia Paulińska, Leonard Postupalski, Mikołaj Rojkowski, Patryk Rojkowski, Marika Rumin, Tymoteusz Rybak, Igor Sobień, Krystian Strąk, Emil Szkatuła, Małgorzata Szostek, Maria Szostek, Anna Tabak, Oliwia Toporek, Borys Wieczorek, Kaja Wojciechowska, Mikołaj Zemła.
Podpisanie umów w kwietniu
Umowy stypendialne miasto podpisze z zawodnikami w dniach od 13 do 17 kwietnia. Spotkania odbędą się w Urzędzie Miejskim w Chełmku w biurze nr 108.