• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

27 interwencji straży pożarnej w związku z tlenkiem węgla

W weekend czujki czadu alarmowały mieszkańców powiatu w 27 mieszkaniach i domach. Fot. Paweł Wodniak

W ciągu trzech weekendowych dni w domach i mieszkaniach powiatu oświęcimskiego uruchomiło się 27 czujników tlenku węgla.

Reklama

W piątek po południu informowaliśmy w Faktach Oświęcim o siedmiu przypadkach włączenia się czujników czadu. Okazało się, że do końca tego upalnego dnia strażacy interweniowali po alarmach czujników tlenku węgla aż 17 razy.


W sobotę i niedzielę czujki włączyły się w 10 domach i mieszkaniach, gdzie funkcjonują łazienkowe piecyki gazowe.


Do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu w związku z objawami i podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla trafiło łącznie 10 osób. Wszystkie po piątkowych alarmach czujek czadu.

Powiązane artykuły

Uwaga czad! Siedem interwencji straży pożarnej

Uwaga czad! Siedem interwencji straży pożarnej

Strażacy podjęli w piątek siedem interwencji po tym, gdy w mieszkaniach włączyły się czujniki tlenku węgla. Warto pamiętać, że…Zobacz więcej