Koncert filmowo-musicalowy Joanny Aleksandrowicz

Jola Wodniak  |   Kultura i rozrywka  |   15 stycznia 2020 10:29

W czwartek 30 stycznia o godzinie 18 w OCK rozpocznie się koncert filmowo-musicalowy “Od nocy do nocy” w wykonaniu Joanny Aleksandrowicz.


Koncert uświetni inaugurację 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych “Kochać człowieka

Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka, która od lat związana jest ze sztuką. Roniła dziecięce łzy, śledząc przebieg Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jej ciężka praca, sumienność i pasja, zaprowadziły ją w to miejsce wiele lat później. Najpierw przed ekranami, następnie – na ekranie. Znajomi określają ją mianem „zakręconej perfekcjonistki”, mającej niespożyte pokłady energii. Lubi mówić o sobie, że ma „duszę z minionej epoki”. To sformułowanie nabiera pełnych barw podczas jej koncertów i recitali, ale nie tylko. Kocha swój zawód i jest ciekawa życia, ludzi oraz każdego doświadczenia artystycznego.

Praca i realizacja zawodowych projektów sprawiają, że jest naprawdę szczęśliwa. Współpracuje z najlepszymi muzykami, pełnymi pasji zaangażowania. Ceni ludzi profesjonalnych, uczciwych i… pozytywnych. Niesie pomoc i serce potrzebującym, aby dopełnić swojej misji – nie tylko jako artystki, ale przede wszystkim – człowieka. 

Od 2015 współorganizuje akcję charytatywną „Basket Brigade Zduńska Wola”, w ramach której zbierane są niezbędne przedmioty dla potrzebujących rodzin z regionu Zduńskiej Woli. Kontynuacją tego projektu jest „Droga do marzeń”- w innej niż dotychczas formule. Projekt zakłada przeprowadzenie dwudniowych warsztatów dla młodzieży i ma charakter motywacyjno-poznawczy. Celami warsztatów są m.in.: nauka umiejętnego wyznaczania celów, by osiągnąć w przyszłości to czego pragniemy; rozwijanie kreatywności, zdolności manualnych uczestników; pomoc w wyznaczaniu własnej ścieżki zawodowej; dobra zabawa w przyjemnej, budzącej do działania atmosferze.

„Od nocy do nocy”

To najpiękniejsze utwory z musicali polskich i światowych, a także – przede wszystkim – filmów. Dopracowany w najmniejszych detalach. Profesjonalni muzycy (perkusista, basista, pianista), niepowtarzalny klimat… Joanna wraz z zespołem oczarowuje publiczność zgromadzoną na salach i przenosi do innych czasów. Na pierwszy plan wybijają się ciekawe aranżacje, wartościowe teksty i wyrazista, emocjonalna interpretacja. Słuchacze opuszczają koncert z poczuciem swoistego „katharsis”. Ciężko nie uronić łzy, bo muzyka prezentowana na koncercie jest efektem pasji, zaangażowania oraz emocji.

W Oświęcimskim Centrum Kultury Joanna Aleksandrowicz wystąpi w nowej odsłonie – z koncertem premierowym. Na scenie wraz z muzykami z podstawowego składu – Marcinem Jagiełło (fortepian), Tomaszem Cyranowiczem (bas) i Patrykiem Sowałą (perkusja) – pojawi się kwartet smyczkowy w składzie – Katarzyna Bartecka (I skrzypce), Kalina Dudczak (II skrzypce), Piotr Wróblewski (altówka) i Izabela Cieślarek (wiolonczela).

Autorem aranżacji utworów prezentowanych podczas koncertu jest Sebastian Galus.

Wstęp za zaproszeniami – zaproszenia dostępne w OCK od 16 stycznia

 

Zobacz również:

19. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych Kochać człowieka

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa