Zawodnicy LKS Bobrek „obudzili się” w drugiej połowie i wygrali

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 maja 2017

LKS Bobrek wygrał z Skawą Podolsze 4:2.
W pierwszej połowie dobrze radzili sobie przyjezdni. W 20. minucie rzut wolny wykonywał Żmuda. Piłka wpadła do bramki przy dalszym słupku. Gospodarze wyrównali w 35. minucie. Michał Barciak uderzył precyzyjnie z 25 metrów. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 40. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Do piłki wrzuconej z rzutu rożnego przez Szczyżycy doszedł Serwatka i zdobył gola.

W drugiej połowie strzelali tylko gospodarze. W 50.minucie Marcin Barciak uderzył celnie głową po wrzutce z prawej strony Żyły. W 60. minucie było 3:2. Jarosz otrzymał futbolówkę od Michała Barciaka i w sytuacji sam na sam oddał bardzo dobry strzał. W 85. minucie dobrą akcję „z klepy” przeprowadzili Jarosz z K. Chylaszkiem. Ten drugi zakończył ją skutecznym uderzeniem zza szesnastki.

– Pierwszą połowę „przespaliśmy”. Graliśmy bardzo słabo. O tej części meczu trzeba by jak najszybciej zapomnieć. w drugiej odsłonie byliśmy szybsi i agresywniejsi niż wcześniej. Gra toczyła się pod nasze dyktando. Rywal już  nam wtedy w ogóle nie zastąpił – powiedział Dariusz Kapciński, trener LKS Bobrek.

– Mieliśmy spore problemy kadrowe. Przydarzyło nam się sporo kontuzji. Między innymi przytrafiły się one Ochmanowi, Bartuli i Porębskiemu. Do 30 minuty graliśmy w 10. Dopiero później doszedł do nas jeden zawodnik. Paradoksalnie lepiej graliśmy w osłabieniu. W drugiej połowie zabrakło nam sił – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Niedziela 28 maja LKS Bobrek – Skawa Podolsze 4:2 (1:2)
Bramki: 0:1 Żmuda (20.), 1:1 Michał Barciak (35.), 1:2 Serwatka (40.), 2:2 Marcin Barciak (50.), 3:2 Jarosz (60.), 4:2 K. Chylaszek (85.)

LKS Bobrek: Korzec, K. Nowotarski, Matlak, Samuś, R. Dziędziel (60. J. Dziędziel), Michał Barciak, Marcin Barciak, D. Nowotarski (46. K. Chylaszek), Żyła (80. Cygan), Jarosz (85. Kowalczyk), Handzlik. Trener: Dariusz Kapciński.

Skawa Podolsze: Sowa, Wiecheć, Nykiel, Serwatka, Banaszak, Szczyżyca, T. Bartula, Zieliński, W. Kosowski, Domżał, Żmuda. Trener: Andrzej Balon.